Domov Novinky Vinícius Júnior obnovil spoluprácu s Nike

Vinícius Júnior obnovil spoluprácu s Nike

V zime sa objavila správa, že Vinicius Júnior sa necíti byť docenený spoločnosťou Nike a chce porušiť svoju sponzorskú zmluvu s touto spoločnosťou.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Situácia sa však zmenila a teraz Brazílčan hovorí o novej dohode s Američanmi a tí spustili aj kampaň na jeho podporu v boji proti rasizmu.

Po majstrovstvách sveta v Katare sa objavila správa, že Vinicius cítil sklamanie z Nike v dvoch súvisiacich aspektoch – ekonomickom a prominentnom.

To viedlo k povereniu právnikov, aby pracovali na porušení dohody s Američanmi, ktorá platila do roku 2028. Prípad skončil na súde v Holandsku, kde má firma európsku centrálu. Sudca súhlasil s Nike a potvrdil podpísanú zmluvu.

Vzťah medzi oboma stranami sa však narušil a hráč si dokonca vyskúšal hru v čiernych kopačkách bez loga sponzora, hoci sa nakoniec kvôli pohodliu vrátil ku kopačkám Nike.

Relevo a The Athletic uvádzajú, že v posledných týždňoch bol obnovený kontakt a začali sa rozhovory o napravení vzťahov, pričom Nike plánuje ponúknuť hráčovi novú zmluvu a splniť jeho požiadavky.

Najdôležitejšie je, že Američania sú pripravení urobiť z hráča Realu Madrid jednu zo svojich tvárí a povýšiť ho na rolu akú majú Erling Haaland či Kylian Mbappé.

Zlepšenie vzťahov v posledných dňoch dokazujú publikácie Nike na sociálnych sieťach, kde symbolické grafiky a heslá podporili futbalistu v boji proti rasizmu.

Od dnešného dňa všetko nasvedčuje tomu, že k podpisu novej zmluvy dôjde v lete po skončení aktuálnej sezóny.

zdroj: theathletic.com, relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x