Domov Novinky Vinicius Junior: „Nie som obeťou rasizmu, som mučiteľom rasistov“

Vinicius Junior: „Nie som obeťou rasizmu, som mučiteľom rasistov“

Brazílčan reagoval na správu o 8-mesačných trestoch odňatia slobody pre troch fanúšikov, ktorí ho rasovo osočovali na Mestalle.

Autor: Michal
0 komentár

Traja fanúšikovia Valencie, ktorí rasovo osočovali Viniciusa Juniora na Mestalle, boli odsúdení na osem mesiacov väzenia a zákaz vstupu na futbalové štadióny na dva roky. Vinicius reagoval na rozsudok a vyjadril nádej, že odradí ostatných rasistov: „Nech sa ostatní rasisti boja, hanbia a skrývajú sa v tieni.“

K incidentu došlo 21. mája počas zápasu medzi Valenciou a Realom Madrid. Brazílsky útočník oznámil, že bol vystavený rasistickým urážkam od fanúšikov v Mestalle. Zápas bol nakrátko prerušený a Vinicius identifikoval jedného z páchateľov. Interné kamery LaLigy a Valencie neskôr identifikovali ďalších dvoch jednotlivcov.

Vinicius zdieľal svoje myšlienky na sociálnych sieťach a uviedol: „Mnohí ma žiadali, aby som to ignoroval, mnohí iní povedali, že môj boj bol zbytočný, a že by som mal len ‚hrať futbal‘. Ale ako som vždy hovoril, nie som obeťou rasizmu. Som mučiteľ rasistov. Toto prvé odsúdenie za trestný čin v histórii Španielska nie je pre mňa. Je to pre všetkých černochov.“

Ďalej zdôraznil význam odsúdenia, poďakoval La Lige a Realu Madrid za ich podporu a varoval rasistov pred dôsledkami ich činov a podpísal svoje posolstvo s „čaká nás viac…“.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x