Domov Novinky Vinicius Jr: „Skvelý gól!!! Takto som to vždy robil na pláži Copacabana.“

Vinicius Jr: „Skvelý gól!!! Takto som to vždy robil na pláži Copacabana.“

Brazílčan odpovedal neprajníkom, ktorí hovorili o chybnom rozhodnutí.

Autor: Michal
3 komentáre

Hviezda Realu Madrid Vinicius Jr. odmieta kritiku svojho nedeľňajšieho vyrovnávajúceho gólu proti Almerii. Povedal že skóroval ramenom a že to bola zručnosť, ktorú sa naučil na plážach v Brazílii.

Brazílsky útočník vyrovnal skóre na 2:2 v 67. minúte súboja La Ligy po tom, čo Jude Bellingham znížil z pokutového kopu. Jeho gól však vyvolal kontroverziu, keďže ho rozhodca najprv neuznal, no potom ho opravil VAR.

Záznamy ukázali, že Vinicius Jr. mal kontakt s loptou ramenom a gól bol uznaný. Toto rozhodnutie nahnevalo hráčov a zamestnancov Almerie, ktorí mali pocit že im bola ukradnutá historická výhra nad lídrami ligy.

Vinicius Jr. sa na X, predtým známy ako Twitter, vysmial kritikom svojho gólu. Zverejnil gif momentu, keď skóroval, spolu s popisom: „Skvelý gól!!! Takto som to vždy robil na pláži Copacabana.“

Gól bol kľúčový pre Real Madrid, ktorý dokonal dramatický obrat v deviatej minúte nadstaveného času, keď Dani Carvajal strelil gól po asistencii Judea Bellinghama a spečatil víťazstvo 3:2. Výhra ich udržala o bod za Gironou (ktorá má o zápas viac), ktorá v nedeľu zdolala Sevillu 5:1 hetrikom Artema Dovbyka.

Manažér Realu Madrid Carlo Ancelotti pochválil Viniciusa Jr. za jeho výkon a gól. Povedal, že je za neho „veľmi šťastný“. Tiež obhajoval rozhodnutie VAR, keď povedal že bolo „správne“ a že „nie je pochýb“, že gól je platný.

Šéf Almerie Gaizka Garitano, ktorý bol vylúčený za protest proti gólu, však kritizoval funkcionárov a systém VAR s tým, že „pokazili“ ich „skvelú hru“. Tvrdil tiež, že v La Lige existuje „dvojitý štandard“, pre malé a veľké tímy.

zdroj: managingmadrid.com