Domov Novinky Vinícius je v dobrej nálade pred odvetou so City

Vinícius je v dobrej nálade pred odvetou so City

Vinícius je dobre pripravený. Hoci tréner nechal hráča na lavičke oddychovať, po jeho nástupe v 63. minúte sa hra Realu Madrid definitívne zlepšila.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Po Viníciovom príchode na ihrisko v zápase s Mallorcou sa síce kráľovskému tímu nepodarilo zvýšiť svoj náskok, ale Brazílčanov postoj mohol byť pre Manchester City určitým varovaním.

Za 31 minút (vrátane nadstaveného času) sa 23-ročnému hráčovi podarilo vyrovnať Modričovi v počte úspešných driblingov v zápase (štyri) a vyslal najviac striel – štyri, z toho tri smerovali na bránu.

Valverdeho stopercentná šanca, ktorá sa zázračne neskončila gólom, začala u Viníciusa. Mal blízko k asistencii aj po rozohrávke pozdĺž koncovej čiary, ale na využitie šance mu chýbalo zakončenie.

Nech sa na to pozeráme akokoľvek, Vinícius odštartoval veľmi sľubne a to všetko na mimoriadne nepriaznivom teréne s neustálym pískaním jeho smerom. Bolo zrejmé, že to bolo pre neho špeciálne prostredie. Po vstupe bol však nebezpečný, nastupoval do duelov, bol svieži. Pískanie je normálne, je synonymom úspechu.“ – hodnotil Carlo Ancelotti výkon svojho hráča.

Son Moix je jedným z miest, kde sa minulú sezónu Vini stal obeťou rasistických urážok a kde mal potýčky s Maffeom a Raíllom.

V sobotu sa to však skončilo iba piskotom z publika a plnou koncentráciou na zápas zo strany hráča. V Manchestri bude Real nepochybne potrebovať najlepšiu verziu Viníciusa. Stretnutie na Malorke môže byť jeho sľubnou predzvesťou.

Podobne ako minulý utorok chýbala najmä čerešnička na torte v podobe gólu. V súboji so City tréner prekvapil tým, že Rodryga postavil bližšie k ľavej strane a z Viniciusa urobil stredného útočníka.

Výsledok?

Dve asistencie bývalého hráča Flamenga. Najskôr poslal výbornú prihrávku za chrbát svojmu krajanovi a potom pekne prihral Valverdemu.

Po prvom štvrťfinálovom stretnutí bolo ťažké zbaviť sa pocitu, že na premenu taktického víťazstva na víťazstvo na ihrisku chýbala len efektivita.

V dvoch situáciách chýbala Vinimu chladnokrvnosť a presnosť. Samotná myšlienka trénera však skúškou prešla. Mnohé nasvedčuje tomu, že Talian si tento postup zopakuje aj v stredu.

Vinícius je vo forme, aj vzhľadom na to, že v posledných dvoch súbojoch nedal gól. Prvá fáza sezóny pre neho nebola úspešná kvôli zdravotným problémom.

Dve zranenia ho vyradili z celkovo 11 zápasov. Ukázalo sa, že hráč, ktorý sa zdal byť akoby z titánu, je predsa len človek. Kým Jude strieľal góly v Cristianovom tempe, Viniho čísla stáli…

K 31. decembru mal Bellingham na konte 17 gólov, Vinícius len 6. Už vtedy však Ancelotti predpovedal, že Vini aj Rodrygo by mohli ukončiť sezónu s väčším počtom gólov ako Angličan.

S príchodom nového roka sa situácia dramaticky zmenila a Talianova predpoveď je v tejto chvíli blízko k naplneniu. Jude sa môže pochváliť 20 presnými zásahmi, Rodrygo ich nazbieral 16 a Vinícius 18, pričom Vini k nim pridal deväť asistencií.

Do konca minulého roka mal Brazílčan priemer 0,55 gólu a 0,28 asistencie na zápas. Teraz sú tieto štatistiky 0,75, resp. 0,31, takže má celkovo 1,06 gólového príspevku na zápas.

Za zmienku stojí aj Viníciusov obrovský vplyv na výsledky v Lige majstrov. Vzhľadom na posledné tri sezóny je lídrom, čo sa týka podielu na góloch.

V počte gólov vyhráva s Mbappém 29:26, zatiaľ čo v počte asistencií dokazuje, že je lepší ako De Bruyne (15:10). Okrem toho vedie aj v počte kľúčových prihrávok (65), úspešných driblingov (98) a vyhraných súbojov (197).

Guardiola sa preto musí mať na pozore. Aj keď sa Vini pred rokom neukázal ako kľúčový hráč, tréner City veľmi dobre vie, čoho je schopný.

Stačí spomenúť jeho krásny útok, v ktorom najprv efektne prekonal Fernandinha a potom po niekoľkometrovom šprinte prekonal Edersona.

Nebyť tejto akcie zakončenej gólom na 3:2, možno by sa mu neskôr nepodarilo streliť víťazný gól vo finále. V stredu Vinícius opäť urobí všetko pre to, aby sa ukázal ako rozhodujúci.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x