Domov Novinky Vinícius je najlepší futbalista narodený po roku 2000

Vinícius je najlepší futbalista narodený po roku 2000

Futbalové observatórium CIES zostavilo zoznam hráčov narodených po roku 2000. Najlepší výsledok zo všetkých dosiahol Vinícius Júnior.

Autor: Patrik98
0 komentár

Tentoraz CIES v spolupráci so štatistikami InStat vytvorilo takzvané Impact Score. Je založené na: úrovni hry, ktorú hráč predvádza; počte odohraných minút za posledných 365 dní; úrovni hry vo vzťahu ku spoluhráčom a súperom a na úrovni hry v porovnaní s ostatnými hráčmi na rovnakej pozícii.

Vinícius Júnior získal hodnotenie 100,0 čo je najviac zo všetkých vyhodnotených hráčov. Šieste miesto v tejto vekovej kategórii obsadil Aurélien Tchouaméni s výsledkom 91,8. Hráči ako Erling Haaland zo City a Alphonso Davies z Bayernu Mníchov boli zaradení až za stredopoliara Los Blancos.

Bukayo Saka z Arsenalu vyhral kategóriu hráčov narodených v roku 2001 pred Jurriënom Timberom z Ajaxu, Gonçalom Ináciom zo Sportingu a Rodrygom Goesom z Realu Madrid ktorý dosiahol skóre 88,1.

V kategórii hráčov narodených v roku 2002 triumfoval Joško Gvardiol z Lipska so skóre 94,1 pred Pierom Hincapiém z Bayeru a Eduardom Camavingom z Realu Madrid, ktorý dosiahol skóre 86,7.

Okrem spomínanej štvorice nie sú v rebríčku žiadni ďalší aktuálni hráči Los Blancos. Kategóriu hráčov narodených v roku 2003 vyhral Jude Bellingham z Borussie Dortmund so skóre 91,5 a ročník 2004 a mladší vyhral Gavi z Barcelony so skóre 93,2.

Kompletný rozpis nájdete na tejto podstránke CIES.

Zdroj: CIES

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x