Domov Novinky Vinícius a Bellingham zatienili Rodryga

Vinícius a Bellingham zatienili Rodryga

Bez Viníciusa na ihrisku dosahuje Rodrygo oveľa lepšie výsledky. Ako sa zdá, Brazílčana zatieňuje jeho krajan a Jude Bellingham.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Je Rodrygo lepším hráčom na ľavom krídle? Debatu o ideálnom mieste na ihrisku pre 23-ročného odchovanca Santosu opäť otvorila neúčasť Viníciusa, ktorý pre suspendáciu za žlté karty nenastúpil v zápase proti Athleticu Bilbao.

A hoci Carlo Ancelotti tvrdí, že brazílsky útočník môže hrať na každej útočnej pozícii, faktom je, že v tejto sezóne musel urobiť pomerne veľa ústupkov.

Rodrygo akceptuje svoju úlohu a dôveruje Carlettovi, ktorý sa na neho neustále spolieha. Napriek tomu si je vedomý, že celá formácia je prispôsobená predovšetkým Bellinghamovi a Viníciusovi.

A čísla ukazujú, že bez druhého menovaného na ihrisku sa Rodrygovi jednoducho darí lepšie. V jedenástich zápasoch bez svojho krajana strelil spolu osem gólov – po dva proti Cádizu a Atléticu a po jednom proti Granade, Villarrealu, Neapolu a Arandine.

Na druhej strane, s Viníciusom po boku odohral celkovo 32 zápasov a strelil v nich len sedem gólov – dva proti Valencii a po jednom proti Atléticu, Girone, v dvojzápase proti Brage a vo finále španielskeho Superpohára proti Barcelone. Zároveň Vinícius zaznamenal len v týchto zápasoch šesť zásahov.

Pri pohľade na tieto čísla sa zdá, že Vini jednoducho zatieňuje svojho o niekoľko mesiacov staršieho krajana.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Vinícius má veľmi silný vplyv na celú útočnú hru kráľov a s ním na ihrisku lopta najčastejšie smeruje na ľavé krídlo.

Počas celej sezóny zaznamenal celkovo 18 gólov a 8 asistencií počas 2298 minút v 28 zápasoch oproti Rodrygovým 15 gólom a 8 asistenciám počas 3016 minút v 42 zápasoch.

Podpora psychológa a kouča

Dlhodobý strelecký útlm je problém, ktorý Rodriho pravidelne prenasleduje už nejaký čas. Okrem práce so psychológom je pre Brazílčana rovnako dôležitý aj prístup samotného Ancelottiho, ktorý o ňom v žiadnom momente nepochybuje a dokonca ho ubezpečuje, že práve v tomto prostredí bude pre tím najväčšou oporou.

Po poslednom zápase s Atléticom taliansky tréner otvorene priznal, že Rodrygo možno naozaj nemá veľkú pravidelnosť, ale zároveň sa stále učí a nie je typickou deviatkou, akou bol Karim Benzema.

„Existujú ojedinelé prípady útočníkov, ktorí vždy skórujú, ako napr. Benzema alebo Cristiano. Rodrygo bude nadobúdať skúsenosti a bude sa v tomto smere zlepšovať. Teraz je však mladý, hrá s vysokou intenzitou a niekedy ho kvôli tomu žiadam, aby na ihrisku viac pracoval. Preto mu niekedy môže chýbať tá nasadenosť pod bránkou,“ vysvetľuje Ancelotti.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x