Domov Prestupy Vedenie je už po rozhovoroch s BVB o Bellinghamovi

Vedenie je už po rozhovoroch s BVB o Bellinghamovi

Predstavitelia Realu Madrid navštívili Dortmund, aby rokovali o prestupe Judea Bellinghama, informuje MARCA.

Autor: Marek
0 komentár

Toto má byť posledný krok tejto operácie, ktorá môže byť už čoskoro uzavretá.

Jude Bellingham má v týchto dňoch na mysli len jednu vec: posledný sobotňajší zápas Bundesligy, kde by BVB mohla vyhrať majstrovský titul. Stále nie je známe, či ho zranenie kolena nakoniec vyradí z tohto zápasu, preteky s časom sú na svete.

Na druhej strane sú oveľa pomalšie preteky Realu o podpísanie Angličana. MARCA uvádza, že očakávaná návšteva kráľovských predstaviteľov v Dortmunde sa už uskutočnila.

Denník tvrdí, že tieto rozhovory priblížili postoje oboch klubov k prestupu 19-ročného mladíka. Uzavretie obchodu bolo ponechané až po skončení Bundesligy. Prestup mal byť pripravený začiatkom mája, no táto návšteva Realu v Nemecku bola krokom, ktorý všetko správne nastavil.

MARCA uvádza, že štartovacia základná čiastka pri prestupe má byť 100 miliónov eur, ku ktorým sa pripočítajú bonusy za splnené góly. Borussia nechcela diskutovať o zahrnutí akýchkoľvek hráčov patriacich Realu Madrid do tejto operácie.

Prestup Bellinghama považovali Los Blancos za strategický. Predstavitelia veria, že Angličan pridá do stredu poľa hru, víziu a útočné schopnosti. Počas posledného stretnutia prezidenta Florentina Péreza a generálneho riaditeľa Joseho Ángela Sáncheza s Carlom Ancelottim bol tréner informovaný o rokovaniach a dobrom prístupe všetkých strán k uzavretiu dohody.

Noviny tvrdia, že stredopoliar Borussie mal na stole iné ponuky, ktoré boli finančne lepšie, ale nakoniec dal prednosť hraniu za Real Madrid. Bellingham má podpísať šesťročný kontrakt, no podľa Španielov nedostane plat na najvyššej mzdovej úrovni.

Predtým BILD informoval, že 19-ročný mladík by zarobil okolo 10 miliónov eur v čistom, teda v praxi by bol na druhej platovej úrovni tímu.

Tento prestup sa pripravoval veľmi dlho a pripomína operácie, vďaka ktorým prišli Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni, ale aj Vinicius Júnior a Rodrygo Goes. Keď sa klub rozhodol pokúsiť sa získať Angličana, Juni Calafat, šéf skautingu, sledoval jeho pokrok a pracoval na budovaní dôvery hráča a jeho okolia.

Bellingham odohral v tejto sezóne za klub 42 zápasov, v ktorých strelil 14 gólov a pridal sedem asistencií. Najdôležitejšie je, že v sobotu sa môže stať spolu s Borussiou Dortmund majstrom Nemecka. Titul je garantovaný domácim víťazstvom BVB proti Mainzu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x