Domov Novinky Varaneov tieň

Varaneov tieň

Od odchodu z Realu Madrid už Raphaël Varane nie je tým istým hráčom ako predtým. Francúzsky stopér prežíva v Manchestri United hroznú sezónu a pomaly sa začína hovoriť o jeho nástupcoch.

Autor: Patrik98
6 komentárov

40 miliónov eur, ktoré Manchester United minul pred rokom na Raphaëla Varana, sa momentálne zdá ako smiešna suma.

Treba si pripomenúť, že ešte pred pár mesiacmi všetci chválili Red Devils, ktorý za relatívne málo peňazí ( Transfermarkt vtedy Francúza ohodnotil asi na 70 miliónov eur) zrealizovali prestup majstra sveta a štvornásobného víťaza Ligy Majstrov.

Teraz sa v kanceláriách na Santiagu Bernabéu ozývajú hlasy, že klub sa okrem zárobku zbavil aj problému s hráčom, ktorý nechcel predĺžiť už o rok končiacu zmluvu.

Varaneova situácia sa zmenila o 180 stupňov. Jeho adaptácia na nový tím a anglický futbal bola oveľa horšia, ako sa očakávalo.

Tento stredný obranca Manchestru United Varane nemá nič spoločné s tým hráčom, ktorý sa po boku Sergia Ramosa javil ako jeden z najlepších stopérov na svete.

Prakticky na dennom poriadku sú situácie, kedy Francúza stiahnu z hry alebo sa dopúšťa katastrofálnych chýb v obrane.

Samozrejme, aj celková situácia červených diablov v tejto sezóne funguje v neprospech obrancu, no z čisto individuálneho hľadiska sa francúzsky obranca nijako nebráni.

S vysokou mierou istoty možno povedať, že Varane momentálne prežíva najhoršiu sezónu v profesionálnej kariére. Navyše ho oveľa častejšie ako zvyčajne prenasledujú rôzne druhy zranení.

V posledných mesiacoch mal už tri dlhšie pauzy pre zdravotné problémy. Najprv vynechal prakticky celý mesiac október pre zranenie slabín a potom po návrate pre svalové problémy vypadol takmer na dva mesiace po sebe (november a december).

Celkovo 29-ročný hráč vynechal počas sezóny 95 dní a vynechal 17 zápasov Manchestru United. Varaneova forma a postoj sú už tak silno spochybňované, že sa o menách už pomaly hovorí v rámci posilňovania defenzívy.

Jedným z nich je napríklad Pau Torres z Villarrealu. Konečné rozhodnutie v tejto veci prijme nový tréner MU Erik ten Haag, v ktorom Francúz vidí poslednú možnosť v tomto zatiaľ úplne neúspešnom dobrodružstve na Britských ostrovoch.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
6 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

6
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x