Domov Prestupové leto 2021 Varaneov prestup do Manchestru bol dokončený na 100%

Varaneov prestup do Manchestru bol dokončený na 100%

Autor: Marek
20 komentárov 1921 videní

Francúz sa chystá stať sa novým hráčom anglického klubu, ktorý za neho nakoniec zaplatí 41 + 12 miliónov eur vo forme bonusov. Prestup však môže byť oficiálne potvrdený až budúci týždeň.

Raphaël Varane nebude v nasledujúcej sezóne hráčom Realu Madrid. Francúzsky obranca sa čoskoro oficiálne stane novým hráčom Manchestru United.

28-ročný hráč chcel po desiatich rokoch opustiť hlavné mesto Španielska, aby hľadal nové výzvy vo svojej kariére a vyskúšal si pôsobenie v inej lige. V nasledujúcih 48 hodinách sa môže obranca podrobiť lekárskym skúškam v Anglicku.

Od Red Devils sa v konečnom dôsledku očakáva, že za Varanea zaplatia 41 + 12 miliónov eur vo forme bonusov, informuje portál Goal.

Minulý víkend sa rozhovory medzi týmito dvoma klubmi výrazne zintenzívnili a v pondelok došlo k definitívnej dohode, keď bola dohodnutá suma za prestup francúzskeho hráča do United. Celá suma však nebude zaslaná Los Blancos, pretože Madrid bude musieť kvôli mechanizmu solidarity FIFA previesť 1,7 milióna eur na účet Lens.

Ak budú splnené všetky podmienky v zmluve medzi oboma klubmi, Real dostane od United 51,3 milióna eur. Podobnú sumu uvádza aj väčšina najlepšie informovaných anglických a francúzskych novinárov.

Pred začiatkom európskeho šampionátu dostal 28-ročný hráč od kráľov nový kontrakt, pretože jeho súčasný mal vypršať budúci rok. Varane však Realu neodpovedal, čo bol jasný signál, že by sa malo začať s rokovaniami s Britmi, aby nemusel budúci rok odísť zadarmo.

Samotný futbalista stanovil podmienky svojej zmluvy pred niekoľkými týždňami a mal by podpísať zmluvu na štyri roky s možnosťou predĺženia o ďalší rok.

L’Équipe uvádza, že Carlo Ancelotti sa minulý piatok snažil presvedčiť obrancu, aby zostal pri tíme, ale to, čo s čím uspel pred dvoma rokmi Zizou, Carletto neuspel.

Florentino Pérez pred pár týždňami súhlasil s tým, aby 28-ročný hráč jednal s Manchestrom. Očakáva sa, že Rafa v Anglicku zarobí toľko ako Harry Maguire, s ktorým pravdepodobne vytvorí novú základnú dvojicu stopérov Red Devils.

Niektorí novinári poukazujú na to, že všetko sa môže časom pretiahnuť kvôli obmedzeniam platným v Spojenom kráľovstve. Po príchode do krajiny musia cestujúci zo Španielska absolvovať desaťdňovú karanténu, ktorá by mohla čakať aj Varanea.

Hlavne z tohto dôvodu má byť prestup oficiálne oznámený až budúci týždeň, ale známy novinár Fabrizio Romano hlási, že hráč sa môže dostať na Britské ostrovy neskôr tento týždeň, a samotný prevod bol už dokončený na 100%.

zdroj: goal.com, lequipe.fr, BBC, TF1, RMC Sport

Subscribe
Notify of
20 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

20
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x