Domov Prestupové leto 2021 Varane stále neodpovedá

Varane stále neodpovedá

Autor: Marek
0 komentár 4027 videní

Každým ďalším dňom sa odchod francúzskeho obrancu stáva čoraz reálnejším. Real pomaly stráca nádej, že si ho dokáže udržať v tíme.

Raphaël Varane bol v poslednom desaťročí spolu so Sergiom Ramosom oporou obrany Realu Madrid.

Francúzsky obranca sa však môže vydať po stopách Španiela, ktorý je už hráčom PSG. Dvadsaťosemročný hráč vstupuje do posledného roku svojej zmluvy s Los Blancos a 1. júla 2022 sa stane voľným futbalistom.

Potom bude môcť podpísať zmluvu s akýmkoľvek tímom bez toho, aby sa dohodli na podmienkach prestupu. Los Blancos sa chce tejto situácii za každú cenu vyhnúť, informuje denník ABC.

Varane do dnešného dňa nereagoval na návrh predĺženia zmluvy, ktorý by mu priniesol 7 miliónov EUR, čo je o 1,5 milióna EUR viac, ako zarába v súčasnosti.

Hráč a jeho tím požadujú 12 miliónov eur a päťročnú zmluvu, čo sú podmienky, ktoré Real pravdepodobne nedokáže poskytnúť. Angličania sa snažia toto všetko využiť.

Manchester United je obrovským favoritom na získanie Francúza. V súčasnosti červení diabli nepatria medzi elitu európskeho futbalu, ale patria do elity ekonomickej.

Svedčí o tom skutočnosť, že dosiahli doteraz najväčšie výdavky na prestupovom trhu a zaplatili 80 miliónov EUR za Jadona Sancha, ktorý doteraz hrával za Borussiu Dortmund.

Práve preto by sa mohli pokúsiť uspokojiť aj Varaneove finančné nároky a zlepšiť ich obranu.

Real ešte bude čeliť dileme, či predať hráča pod 50 miliónov eur. Ak sa tak nestane, Varane zostane, je však vylúčené, že zostane rok bez hrania, čo je technika, ktorá sa vo futbale čoraz viac využíva v prípade „rebelov“, ktorí sa rozhodnú zmluvu nepredĺžiť.

V klube však panuje presvedčenie, že k prestupu môže dôjsť toto leto, pretože Varane stále nereagoval na návrh na predĺženie zmluvy, ako upozorňuje MARCA s tým, že stopéra sa snaží získať aj Chelsea.

MARCA ani ABC však neinformujú, či už hráč dosiahol dohodu s Manchestrom United, čo tvrdia niektorí anglickí a francúzski novinári.

zdroj: abc.es, marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x