Domov Novinky Varane je najvyužívanejším hráčom Zinedina Zidana v poli

Varane je najvyužívanejším hráčom Zinedina Zidana v poli

Autor: PDReal
533 videní

Raphael Varane je najvyužívanejším hráčom Realu Madrid v poli. Iba Thibaut Courtois odohral v tejto sezóne viac minút ako Francúz. Aktuálne má za sebou 2205 minút, a je opäť kľúčovým hráčom Zidanovej zostavy.

Od operácie kolena v roku 2013, keď mu odstránili časť pravého menisku, si v tomto smere počína dobre.

Varane od zápasu Ligy Majstrov proti Interu Milan, nevynechal ani minútu až do polčasu v semifinále Supercopa de Espana s Athleticom Bilbao. Čo znamená že odohral 15 zápasov v rade bez striedania. Bola to jeho najdlhšia šnúra od príchodu do Realu Madrid.

V tejto sezóne nenastúpil len dvakrát, proti Huesce a Alcoyanu. V posledných sezónach bol Varane vždy jedným z najspoľahlivejších hráčov v klube. A hoci existovali pochybnosti o stave jeho kolena, v roku 2018 poznamenal, že sa úplne zotavil.

Varane urobil zmeny vo svojom živote aj mimo tréningu. „Jedol som rovnaké raňajky 23 rokov, ale videl som že veci nejdú dobre, mal som zranenia, a tak som to zmenil,“ uviedol Varane.

Ľudia z hráčovho okolia veria, že za jeho premenou bolo veľa drobných detailov. Jedným z nich je že skúsenosti mu pomohli lepšie zvládnuť únavu a takisto venuje väčšiu pozornosť regenerácii než tomu bolo v minulosti.

Podľa Medzinárodného centra pre športové štúdie bol Varane siedmym najpoužívanejším hráčom v európskych ligách v roku 2020. Nazbieral 4 123 minút.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
12 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

12
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x