Domov Prestupové leto 2021 Varane: dokonalá obchodná transakcia

Varane: dokonalá obchodná transakcia

Autor: PDReal
0 komentár 2298 videní

Raphael Varane ukončil svoju 10-ročnú kariéru v Reale Madrid. Dohoda o prestupe do Manchesteru United napokon zanechala všetky zúčastnené strany spokojné.

Prestup je takisto potešujúcou správou pre Lens. Klub z ktorého sa Varane presťahoval do Realu Madrid v lete 2011 vďaka doložke o 2,5% percentnému príjmu z ďalšieho prestupu, ktorý bol dohodnutý ešte v roku 2011, zarobí 1,2 milióna eur.

Raphael Varane

Francúzsky stredný obranca si tento krok vychutnáva. Má pocit, že jeho čas v Los Blancos skončil prirodzene. Navyše podpísal štvorročný kontrakt s možnosťou predĺženia, pričom jeho ročný plat sa zvýši zo šiestich miliónov eur v Reale Madrid na 11 miliónov €.

Real Madrid

Real Madrid vie, že zisk 50 miliónov eur za hráča, ktorý bol v poslednom roku svojej zmluvy je vynikajúci kus práce. Tento zisk predstavuje významnú finančnú podporu a mohol by im pomôcť pri honbe za Kylianom Mbappem. Ak by sa Paríž Saint-Germain rozhodol vstúpiť do rokovaní toto leto, tieto prostriedky by boli nevyhnutné.

Dvadsaťosemročný hráč sa stal štvrtým najdrahším predajom v histórii Realu Madrid. Pred ním sa umiestnili Cristiano Ronaldo (117 miliónov €), Angel di Maria (75 miliónov €) a Alvaro Morata (66 miliónov €).

Manchester United

Manchester United konečne získal hráča o ktorého sa zaujímajú od roku 2010. V rozhovore pre L’Equipe v roku 2014 Varane odhalil, že rozhodnutie Manchestru United podpísať Phila Jonesa ho presvedčilo, aby prestúpil do Realu Madrid.

Na Old Trafford prišiel na vrchole svojej kariéry a je pripravený pokúsiť sa dobyť Premier League.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x