Domov Novinky VAR zmenil La Ligu

VAR zmenil La Ligu

V aktuálnej sezóne La Ligy hrá VAR kľúčovú úlohu, pokiaľ ide o situáciu v tabuľke.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Opravy pôvodných rozhodnutí rozhodcov pripravili Real Madrid celkovo o päť bodov, zatiaľ čo Barcelona rovnakým spôsobom získala až sedem bodov.

VAR úplne zmenil tohtoročný boj o titul v španielskej lige. Barcelona má v súčasnosti dvanásťbodový náskok pred Realom Madrid a v nedávnom El Clásicu na Camp Nou prakticky spečatila svoj triumf v La Lige, ale v alternatívnej realite by súčasná situácia mohla vyzerať úplne inak.

Stačí spomenúť, že nebyť korekcií zo strany VAR, oba tímy by mali po 61 bodov, pričom „králi“ by viedli vďaka lepšej bilancii priamych súbojov.

Celkovo bol Real Madrid v tejto ligovej sezóne najviac „poškodeným“ tímom, pokiaľ ide o rozhodnutia VAR. Celkovo až jedenásťkrát bolo pôvodné rozhodnutie rozhodcu zmenené v neprospech Los Blancos, na tri takéto situácie v zápasoch s účasťou Barçy.

Navyše, opravy VAR mali v troch prípadoch výrazný vplyv na konečný výsledok kráľovského tímu, ktorý týmto spôsobom stratil zatiaľ päť bodov – po dva body proti Girone a Betisu a jeden bod proti Barcelone.

Samozrejme, tieto čísla možno považovať len za kuriozitu, keďže nikto nespochybňuje, že jednotlivé góly boli zrušené oprávnene kvôli ruke Marca Asensia proti Girone, ruke Antonia Rüdigera proti Betisu, respektíve Asensiovmu ofsajdu proti Barcelone.

Na druhej strane Katalánci môžu tvrdiť, že majú oveľa viac šťastia, pokiaľ ide o rozhodnutia VAR. Okrem toho, že ich priamy súper týmto spôsobom prišiel o päť bodov, oni majú v tomto smere prilepšenie až o sedem bodov.

Xaviho zverenci získali postupne dva body proti Valencii (gól Samu Lina zrušený pre ruku Marcosa Andrého), tri body proti Athleticu Bilbao (uznaný gól Raphinhu a zrušený gól Iñakiho Williamsa) a dva body opäť v poslednom zápase proti Realu Madrid.

Asensiov zrušený gól v nedeľňajšom súboji na Camp Nou bol celkovo šiestym zásahom VAR v ligovom El Clásicu.

Trikrát z neho profitovala Barcelona, dvakrát Real Madrid a raz rozhodnutie neovplyvnilo ani jednu stranu (pri príležitosti žltej karty v zápase vo Valdebebas v roku 2021).

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x