Domov Novinky Valverdeho skúška ohňom

Valverdeho skúška ohňom

Autor: Marek
2 komentáre 1092 videní

Fede Valverde má za sebou úplne nevydarenú sezónu, počas ktorej bojoval s rôznymi zdravotnými problémami. Teraz klub očakáva rozhodujúci krok od Uruguajčana.

Proces omladenia zálohy Realu Madrid bude do značnej miery závisieť od toho, ako Fede Valverde zvládne väčšiu zodpovednosť.

Uruguajčan, ktorý zajtra dosiahne vek 23 rokov, čelí veľkej výzve, pretože narušenie svätej trojice Casemiro, Toni Kroos a Luka Modric sa v priebehu budúcej sezóny javí ako nemožná úloha.

Osud však chcel, aby sa v okamihu, keď sa mladý záložník chystal na rozhodujúci krok vpred, začali sa na jeho ceste objavovať rôzne zdravotné problémy, ktoré mu bránili v pravidelnom hraní.

V predchádzajúcej sezóne Valverde okrem troch zranení bojoval aj s nepríjemnosťami koronavírusu – najskôr s karanténou, potom s infekciou. Len kvôli fyzickým problémom vynechal celkovo štrnásť zápasov – viac ako celé stredové trio dokopy (šesť absencií).

Napriek všetkým očakávaniam bola teda sezóna 2020/21 pre Uruguajčana krokom späť v jeho kariére. A to aj napriek tomu, že začiatky predznamenali úplne odlišný vývoj udalostí – tri góly v prvých siedmich kolách La Ligy vrátane Camp Nou proti Barcelone.

Posledný turnaj Copa América mu mohol vrátiť dôveru v lepšie zajtrajšky. Aj keď po súboji s Kolumbiou vypadol uruguajský národný tím vo štvrťfinále, hráč Realu Madrid bol kľúčovým prvkom v skladačke manažéra Óscara Tabáreza – odohral päť zápasov a v každom z nich bol v základnej zostave. Pravidelnosť a dôvera – to je to, čo teraz očakáva Carlo Ancelotti od Valverdeho.

Rivalita

V nadchádzajúcej sezóne však Uruguajčan zažije niečo, s čím sa za posledný rok nemal možnosť stretnúť. Napriek chýbajúcim prestupom sa do Madridu vracajú Martin Ødegaard a Dani Ceballos, zdá sa, že Isco je úplne iný hráč ako nedávno, a Ancelotti má v úmysle staviť aj na Antonia Blanca z akadémie – súťaž o miesto v strede poľa bude oveľa väčšis ako kedykoľvek predtým.

Klub samozrejme verí Valverdemu a považuje ho za jeden zo základných pilierov tímu pre nasledujúce roky, ale je najvyšší čas, aby sám stredopoliar urobil čo najskôr konkrétny krok vpred.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x