Domov Novinky Valverde je najlepším hráčom La Ligy za september

Valverde je najlepším hráčom La Ligy za september

Fede Valverde sa stal najlepším hráčom La Ligy za mesiac september. Ocenenie si prevezme pred zápasom s Osasunou.

Autor: Marek Varga
0 komentár

La Liga vyberá hráčov mesiaca v spolupráci s hrou FIFA, ktorá v danom období organizuje hlasovanie. Dnes bolo oznámené, že Fede Valverde bol najlepším hráčom za september.

Dôraz sa dal na to, že Real Madrid vyhral všetky zápasy na začiatku sezóny, pričom Fede Valverde bol jeho výnimočným prvkom.

V septembri vyhrali Los Blancos svoje tri zápasy a Uruguajčan si pripísal asistenciu proti Betisu, skóroval proti Mallorce a skóroval v derby s Atléticom Madrid.

Jeho súpermi boli Parejo z Villarrealu, Lewandowski z Barcelony, Castillejo z Valencie, Felipe z Betisu, Brais zo Celty a Nico Williams z Athletic.

V auguste bol najlepším hráčom La Ligy Borja Iglesias z Betisu. Za Real Madrid dostali toto ocenenie v minulej sezóne – v septembri Karim Benzema, v novembri Vinícius Júnior, vo februári Thibaut Courtois a v apríli opäť Karim Benzema.

Uruguajčan si oficiálne prevezme sošku z La Ligy pred ďalším domácim zápasom Realu Madrid v La Lige, teda nedeľňajším súbojom s Osasunou.

Ak sa ceremoniál nezorganizuje pred týmto zápasom, ďalším domácim zápasom bude El Clásico proti Barcelone.

zdroj: laliga.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x