Domov Novinky Vallejo je na nule

Vallejo je na nule

1 komentár

Jesús Vallejo sa vracia do Granady bez toho, aby odohral čo i len jedinú minútu v La Lige za Real Madrid. V lige je len 10 hráčov, ktorí vôbec nenastúpili na zápas.

S obrancom, ktorému zmluva vyprší v roku 2025, Ancelotti absolútne neráta. Je za nami prakticky tretina ligovej sezóny a súčasnosť a budúcnosť Jesúsa Valleja nemôže byť pochmúrnejšia.

Dnes sa Španiel vracia do Granady, kde bol v minulej sezóne hráčom prvého tímu, no momentálna situácia stopéra je úplne iná. Dvadsaťštyriročný mladík neodohral v La Lige ani minútu, v Lige majstrov strávil na ihrisku celých 180 sekúnd, keď Real vyhral nad Šachtarom 5:0.

Vallejo je samozrejme posledným hráčom tímu, čo sa týka odohraných minút. Z takmer 500 hráčov, ktorí hrajú v Primera Divisón, je obranca v úzkej skupine 11 hráčov, ktorí doteraz nenastúpili na ihrisko.

Okrem tohtosezónneho hráča Realu Madrid sú to hráči ako Šaponjić (Atlético), Umtiti a Dembelé (Barcelona, ​​druhý je zranený), Illarramendi (Real Sociedad, zranený), Álex Blanco (Valencia), Sabaly (Betis), Ander Capa (Athletic), Miguelón (Espanyol), Blesa (Levante) a Ramalho (Osasuna).

Situácia Valleja je dramatická. V rovnakej fáze predchádzajúcej sezóny odohral Vallejo 582 minút v La Lige a 180 minút v Európskej lige za Granadu. Iný svet.

Problém nemá len Vallejo, ale aj Real Madrid, ktorý v roku 2019 predĺžil zmluvu s obrancom do roku 2025. Na hráča, ktorý odohral v drese Los Blancos celkovo 20 zápasov, ide o poriadne dlhú zmluvu.

Mimo hlavného mesta Španielska Vallejo veľa neodohral, ​​najmä kvôli zraneniam, a celkovo nazbieral 85 zápasov v najvyššej súťaži (51 v Granade, 27 v Eintrachte a 7 vo Wolverhamptone).

Dvadsaťštyriročný hráč sa najlepšie cítil na Estadio Nuevo Los Cármenes, ale nedokáže sa presadiť v Reale Madrid a zdá sa, že je na svetelné roky vzdialený od Alabu, Militãa a Nacha.

Castilla…

Pôvodne Carlo Ancelotti predpokladal, že štvrtým stopérom v kádri bude jeden z obrancov rezervného tímu. O umiestnenie mali bojovať Víctor Chust a Mario Gil, čo sa Carlettovi po návrate na kráľovskú trénerskú stoličku veľmi páčilo.

Avšak klub, ktorý čelil odchodu Ramosa a Varana a ťažkostiam pri hľadaní nového klubu pre Valleja, sa rozhodol dať mu miesto v prvom tíme.

Teraz Marvel a Rafa Marín vynikajú v Castille a pýtajú si účasť na Copa del Rey, pohár, ktorý zvyčajne hrajú tí, ktorí nedostávajú príliš veľa šancí objaviť sa v prvom tíme. A to je ďalšia zlá správa pre Valleja.

zdroj: as.com