Domov Novinky V rytme Fedeho Valverdeho

V rytme Fedeho Valverdeho

Hádka Fedeho s Brahimom na Malorke nebola dobrá, ale slúži ako pripomienka, že Real Madrid musí vždy súperiť ako tím, a ešte o to viac v dôležitom zápase, akým je ten dnešný proti Manchestru City.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

„Žiadny hráč nie je taký dobrý, ako celý tím spoločne,“ je legendárna veta Alfreda Di Stéfana, ktorú si hráči Realu Madrid môžu prečítať v tuneli šatne na Bernabéu.

Predtým, ako hráči vybehnú na ihrisko a začnú hrať, je dobré si uvedomiť, v čom spočíva skutočná sila Realu Madrid. Skupinová mentalita a kolektív sú rovnako dôležité, ako bojovať až do konca a nevzdávať sa. Ego, povýšenosť a apatia sú zakázané.

Fede Valverde to robí lepšie ako ktokoľvek iný. Uruguajčan stelesňuje ducha poctivej práce a oddanosti spoluhráčom. Každý, kto poruší toto pravidlo, zrádza filozofiu Realu a ohrozuje cieľ konečného víťazstva, bez ohľadu na to, aká ťažká je výzva. Nič nie je nemožné, keď Real Madrid hrá ako tím.

Podľa Fedeho Valverdeho toto pravidlo porušil Brahim Díaz v zápase proti Malorke. Tím Realu potreboval zvíťaziť, aby sa k nemu Barcelona v lige nepriblížila a bola to rozcvička pred odvetným zápasom proti Manchestru City na Etihad.

Uruguajčan vyčítal svojmu kolegovi, že hrá v útoku príliš individuálne, stráca loptu a nevracia sa, aby ju získal späť.

Kapitán reprezentácie Celestes sa snažil odvrátiť nebezpečenstvo a televízne kamery ho zachytili, ako kritizuje hru Maročana. Brahim bol na Malorke pokarhaný za jeho nezodpovedný výkon. Nielen kvôli Valverdemu. Modrić bol rozrušený tiež.

Real Madrid vyhral tesne a vzhľadom na zmätok okolo nahrávok sa Uruguajčan a absolvent Malagy na druhý deň odfotili v objatí a zverejnili to na svojich sociálnych sieťach.

Poučenie od Fedeho Valverdeho prichádza pred mimoriadne náročným zápasom v Manchestri. Na vyradenie City je potrebné odohrať veľmi dobrý zápas. Hrať ako súdržný a odhodlaný tím.

Real Madrid a jedenásťčlenný káder s hráčmi ako Valverde sú istotou, ak sa chystáte „vlámať“ do domu Pepa Guardiolu. Nebude ľahké vyradiť majstrov Európy, tím, ktorý doma odohral 30 zápasov v rade bez prehry, v minulej sezóne strelil štyri góly a zmaril Ancelottiho plán.

Podľa trénera je Real Madrid tím s osobnosťou a odvahou. V rozhovoroch a po analýze chýb, ktoré urobili minulý rok, Carlo a hráči jednomyseľne priznávajú, že im chýbal charakter a ambicióznejší prístup.

Los Blancos sú presvedčení, že tento zápas bude iný a že sa môžu udiať dobré veci, ak budú hrať dôrazne v obrane, agresívne a intenzívne, aby mohli rýchlo skórovať.

Gól Fedeho Valverdeho, ktorý zabezpečil remízu na Bernabéu, je strelou optimizmu a pripomienkou, že v DNA Realu Madrid je vo veľmi náročných súbojoch odlišovacím faktorom epickosť tímu.

Súboj so City bol 45. zápasom Fedeho Valverdeho v tejto sezóne. Odohral všetky. Pre Ancelottiho je jediným nenahraditeľným a nedotknuteľným hráčom.

Dokonca aj v chladný večer proti Arandine v Copa del Rey ho tréner postavil na poslednú polhodinu zápasu, aby sa vyhol prípadným problémom.

Nikto nehovorí o Ancelottiho vplyve na Fedeho Valverdeho. Tréner presvedčil Uruguajčana, ktorý v minulej sezóne strelil 12 gólov, aby hral na dovtedy neznámej pozícii pravého krídla, vytváral nebezpečenstvo a bol účinný ako útočník.

Po Bellinghamovom prestupe chce Carletto dosiahnuť, aby bol Fede bližšie k stredu poľa a poskytoval tímu rovnováhu a pevnosť. Angličan má namiesto toho viac voľnosti.

Real Madrid je tímom s najnižším počtom inkasovaných gólov v lige (20), a to najmä vďaka obetavosti Fedeho Valverdeho.

Práve on odvádza v strede poľa „špinavú robotu“, ktorú Ancelotti veľmi potrebuje. V tejto sezóne strelil dva góly. Prvý na Bernabéu proti Realu Sociedad a druhý pred týždňom proti Manchestru City.

Treba spomenúť aj raketu, ktorú odpálil v Neapole. Lopta sa odrazila od brvna, hlavy brankára a následne sa ocitla v sieti. Pred mesiacom Uruguajčan rozhodol o víťazstve nad Osasunou na El Sadar a rozdal tri asistencie.

Úloha Fedeho Valverdeho v tíme, ktorý v lige prehral len jeden zápas, je rozhodujúca a kľúčová. Hádka s Brahimom Díazom na Malorke nebola rozmarom ani gestom pre verejnosť.

Je to ukážka pre všetkých hráčov, ako sa musia snažiť hrať, aby eliminovali Manchester City.

Zdroj: elconfidencial.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x