Domov Prestupy V Gvardiolovej zmluve nie je žiadna výkupná klauzula

V Gvardiolovej zmluve nie je žiadna výkupná klauzula

Nie je žiadnym tajomstvom, že majstrovstvá sveta sú pre hráčov odrazovým mostíkom na veľké prestupy.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Stačí sa opýtať Jamesa, Khediru alebo Özila. Aj v prípade Mbappého sa status neohrozenej hviezdy svetového futbalu ukázal až počas majstrovstiev sveta v Rusku, hoci PSG s ním už podpísalo zmluvu.

Jedným z najväčších odhalení turnaja v Katare je nepochybne Joško Gvardiol. Ak by sme však chceli byť trochu presnejší, obranca jednoducho potvrdzuje svoju futbalovú triedu.

Dvadsaťročný mladík už pred časom upútal pohľady veľkoklubov. Napokon vlani v lete odišiel do Lipska za 20 miliónov eur. Chorvátsky tréner Zlatko Dalič po zápase s Belgickom verejne vyhlásil Gvardiola za najlepšieho stredného obrancu na svete.

Aj keď sú takéto slová možno ešte trochu prehnané, faktom zostáva, že v predchádzajúcom prestupovom okne Chelsea ponúkla za obrancu 90 miliónov eur.

Napriek silnejúcim rečiam sa zdá, že Joškova najbližšia budúcnosť bude predsa len spojená s Nemeckom.

„Pri všetkej úcte k správam, nikam sa neponáhľame a chceme vás priamo informovať, že neexistuje predbežná dohoda s iným klubom,“ ubezpečuje hráčov agent.

„Samozrejme, veľa veľkých klubov skúmalo možnosť podpísať Gvardiola, ale zatiaľ sa Joško sústredí na to, aby hral za Lipsko, kde sa cíti šťastný. Skvele sa tam rozvíja a podáva veľmi dobré výkony,“ dodáva hráčov agent.

Zástupca stopéra však zároveň dodal, že jeho klient nemal v zmluve žiadne klauzuly. Okrem Chelsea sa na hráčovu situáciu pýtali aj kluby ako Real Madrid, Barcelona či Manchester United.

Zaujímavé je, že v tomto prípade privedenie Gvardiolu neberie do úvahy Bayern, ktorý má vo zvyku siahať po najlepších bundesligových hráčoch.

Chorvátov agent síce schladil náladu, ale samotnému 20-ročnému mladíkovi neprekážalo, keď verejne vyhlásil, že Real Madrid je najväčší klub na svete, a raz by si tam chcel zahrať.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x