Domov Prestupové leto 2021 Uvoľnite miesto pre Mbappého

Uvoľnite miesto pre Mbappého

Autor: Marek Varga
12 komentárov 3898 videní

Príchod Francúza si vyžaduje uvoľnenie mzdového rozpočtu. Odchod deviatich hráčov by mohol túto sumu znížiť až o 126 miliónov €.

Real Madrid má pre toto prestupové obdobie jasný plán: využiť súčasný káder, posilniť ho dvomi hráčmi z hosťovania a pokúsiť sa o čerešničku na torte, ktorou je Kylian Mbappé.

Francúz by sa pripojil k Davidovi Alabovi, ktorý dostal zmluvu ešte v máji. Rakúsky futbalista zarába peknú sumu (12 miliónov EUR za sezónu), ale jeho podpis bol považovaný za rozhodujúci pre jeho všestrannosť. Francúz je iný príbeh: PSG mu ponúka čistý zárobok viac ako 30 milónov eur a do Madridu za menej nepôjde.

Kráľovské vedenie musí uvoľniť miesto vo svojej stupnici platov, a to nielen kvôli „finančnej hygiene“ v šatni. Je povinnosťou v La Lige dodržiavať určitý mzdový strop.

V rozpočte mali Los Blancos na sezónu 2020/21 alokovaných 414 milónov eur vrátane nešportových zamestnancov, ráta sa do toho aj akadémia Los Blancos.

Je tu priestor na prijatie Mbappého, ale to aby sa neprekročil limit a tiež aby sa neriskovala strata, je vhodné predať hráčov a znížiť mzdy.

Deväť červených mien, ktoré by mohli odísť, by znamenalo zníženie mzdových nákladov o 126 milónov eur: Ramos, Bale, Varane, Marcelo, Odriozola, Isco, Mariano, Jovic a Ceballos. Spoločne zarábajú 63 miliónov eur v čistom alebo 126 miliónov eur v hrubom. A všetci by mohli opustiť klub, aj keď niektorí viac ako iní.

Situácia Ramosa (25 mil. eur v hrubom) je zvláštna: zmluva končí 30. júna a zatiaľ neexistuje dohoda o jej predĺžení. Ak by sa obe strany konečne dohodli na podpise zmluvy na ďalší rok, urobia to so znížením platu o 10%.

Najdrahšie by bolo ponechanie si Balea (30 miliónov eur brutto), ktorý v minulej sezóne odišiel na hosťovanie do Tottenhamu. Angličania platili iba časť jeho platu a tento rok sa očakávalo, že Real bude hľadať podobné riešenie.

Jeho slušné výkony v Londýne a slová, ktoré nedávno povedal Ancelotti naznačujú, že by Bale mohol zostať budúcu sezónu v Reale Madrid

Varane (12 mil. eur v hrubom) požiadal o takmer dvojnásobok svojho platu. Klub uvažuje o jeho predaji, nakoľko do pokladnice by mohla smerovať vysoká suma.

Marcelo už vie, že klub s nim veľmi nepočíta, Mendy je hlavnou voľbou na ľavej strane obrany, Alaba môže hrať na jeho mieste a Miguel Gutiérrez hlasno klope na dvere, Brazílčan však zostal neoblomný.

Marcelo však stojí klub 16 miliónov eur ročne a podobne je na tom aj Isco, ten má plat v hrubom na úrovni 14 miliónov eur ročne.

Mariano, Jović, Ceballos …

Toto sú najnaliehavejšie prípady, ale nie jediné. Jović (10 miliónov EUR brutto) a Mariano (9 miliónov EUR brutto) sotva hrali. Prvý menovaný by nebol proti odchodu, ale musia existovať ponuky, zatiaľ čo druhý sa od leta 2019 napriek záujmu viacerých tímov odmieta sťahovať.

Mariano má zmluvu do roku 2023 a je nepravdepodobné, že by mu niekto ponúkol 4,5 milióna eur, ktoré zarobí v Madride.

Najnižšiu prioritu majú prípady Odriozolu (7 miliónov eur brutto) a Ceballos (3 milióny eur brutto). Prvý ukázal svoju dobrú stránku na konci minulej sezóny, ale s Carvajalom a Lucasom nemôže počítať s pravidelnými výkonmi, najmä keď Vázquez podpísal novú zmluvu a jeho plat sa zvýšil z 3,5 na 5 miliónov eur v čistom ročne.

A je tu aj Ceballos. Ak odíde, nebude to kvôli kráteniu platu, ale kvôli nutnosti raz a navždy sa usadiť v nejakom tíme. Real už varoval, že buď zostáva v tíme, alebo chce byť preradený.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
12 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

12
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x