Domov Novinky Uvidíme ešte pohyby na súpiske Los Blancos?

Uvidíme ešte pohyby na súpiske Los Blancos?

Prestupové obdobie sa chýli ku koncu, no Real Madrid by rád ešte zoštíhlil káder.

Autor: Michal
21 komentárov

Do oficiálneho uzavretia letného prestupového okna zostáva ešte o niečo viac ako týždeň a stále existujú pohyby, ktoré by rád španielsky klub urobil. Tu sú tri z nich:

Odchod Asensia

Marco Asensio už nie je hráč, akým bol. Od jeho zranenia v roku 2019, ktoré ukončilo jeho sezónu, sa zdá že hráč stratil kus oslnivej schopnosti, o ktorej sa predpokladalo že je predurčená viesť ďalšiu generáciu Realu Madrid.

Pravý bok pod Asensiom je prakticky vždy neplodný. Španiel toho pre svojich spoluhráčov vytvorí pramálo a jeho gólová produkcia takisto neoslní. Okrem niekoľkých nekonzistentných ukážok nadpriemernosti, ktoré poskytujú krátke návaly optimizmu, je 26-ročný hráč často neviditeľný.

V najlepšom záujme klubu aj hráča je nájsť pre Asensia nové miesto, kde môže získať podstatne viac hracieho času, než mu dá Carlo Ancelotti. Talian verí viac Rodrygovi.

Na začiatku prestupového obdobia sa verilo, že AC Miláno má o krídelníka veľký záujem, no zdá sa že postupom času sa veci zmenili.

Odchod Mariana Diaza

Ďalší príbeh, ktorý začal optimistickými očakávaniami, no vyústil sklamaním. Mariano Diaz bol získaný z Lyonu v auguste 2018 po odchode Cristiana Ronalda a obliekol dres číslo 7. Všetci vieme ako príbeh pokračoval.

Nie je to tak, že by sa v minulosti nerobili pokusy nájsť Marianovi nový klub, skôr sa zdá že hráč sa urputne bránil odchodu, aj keby to znamenalo celú sezónu sedieť na lavičke.

Od Mariana sa očakáva, že si bude vedomý toho, že ostatné kluby budú mať problém vyrovnať sa s platom ktorý mu v súčasnosti vyplácajú v Reale Madrid. Preto by to, že nechce odísť nemalo byť veľkým prekvapením. Zároveň však momentálne nemá v tomto tíme Realu Madrid žiadnu rolu a len trávi čas vyhrievaním lavičiek.

Záujem prejavili niektoré tímy z Európy aj mimo nej, ale nikam to neviedlo. Toto okno sa formálne končí 1. septembra a zatiaľ sa zdá nepravdepodobné že by Mariano zmenil dres.

Hľadajú Los Blancos útočníka/krídelníka?

Dôležitosť podpisu útočníka a/alebo krídelníka je v tejto fáze podľa mnohých samozrejmá. Neexistuje žiadna iná požiadavka, ktorú by fanúšikovia prezentovali s väčšou horlivosťou. Je celkom zrejmé, že ofenzívny front Los Blancos je v neprítomnosti Karima Benzemu imobilizovaný. Videli sme to v minulej sezóne El Clasico a videli sme to znova v predsezónnej príprave.

Keď je Benzema na ihrisku, vždy nebezpečný Vinicius Jr. sa snaží dostať cez obranu a urobiť dojem. Realu Madrid zjavne chýba útočník schopný šikovne sa spojiť so stredopoliarmi a krídelníkmi, aby pokryl nedostupnosť francúzskeho reprezentanta.

Situácia na pravom boku je podobná. Zatiaľ čo Rodryga možno považovať za kandidáta na túto pozíciu, Brazílčanova nekonzistentnosť vytvára nespoľahlivosť, ktorá je príliš riskantná na to aby sme sa naňho mohli spoľahnúť celú sezónu. Ešte dôležitejšie je, že pre Rodryga musí existovať zdravá konkurencia s iným krídelníkom, ktorá v každom z nich prebudí to najlepšie.

Dalo by sa s istotou dospieť k záveru, že z troch uvedených možností by mal byť prioritou práve tento presun. Do uzavretia prestupového trhu zostáva už len niečo vyše týždňa a Real Madrid to musí využiť naplno.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
21 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

21
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x