Domov Novinky Ty hráš tu a tvoja krajina plače

Ty hráš tu a tvoja krajina plače

Andriy Lunin si v nedeľňajšom zápase musel vypočuť nechutný chorál istého fanúšika Atlética Madrid, ktorý mu pripomenul, čo sa momentálne deje na Ukrajine.

Autor: Marek
3 komentáre

Počas posledného madridského derby bolo veľa nepríjemných udalostí. Počas zápasu zachytili kamery televízie Movistar+ otca a syna v dresoch Realu Madrid sediacich na tribúne obsadenej fanúšikmi Los Colchoneros.

Žiaľ, nemohli zápas dopozerať až do konca, keďže museli predčasne opustiť štadión pre urážky.

Nebolo to však jediné správanie tohto typu zo strany fanúšikov Atleti. Movistar+ zachytilo, ako jeden z fanúšikov spieva žalostný chorál cez megafón namierený na brankára Realu Madrid Andriy Lunina.

Ukrajinský hráč, ktorý je už dlhé týždne hlboko zasiahnutý dianím v jeho krajine, niekoľkokrát počul „Tu aquí jugando y tu país llorando“, čo doslova znamená „Ty tu hráš a tvoja krajina plače“.

Fanúšik sa jasne odvolával na ruskú inváziu na Ukrajinu a po niekoľkých zopakovaniach svojho „chorálu“ si vypočul piskot z rôznych sektorov štadióna.

Je ťažké nájsť tie správne slová na opísanie takéhoto správania, ktoré ďaleko presahuje súťaživosť v športe.

Lunin musí dlho žiť s vedomím vojny, ktorá sa odohráva v jeho krajine. Brankár sa vo veľkej miere podieľa na zbere potravín, oblečenia a iného tovaru, ktorý sa posiela na Ukrajinu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x