Domov Novinky Tri zápasy, šesť zranení

Tri zápasy, šesť zranení

Po prvých troch kolách je v Reale Madrid na listine zranených až šesť hráčov, čo je najvyšší počet zranení zo všetkých tímov hrajúcich v LaLige.

Autor: Marek
1 komentár

Ak sa fanúšikovia Realu Madrid po prvých troch kolách pozrú na ligovú tabuľku, môžu mať dôvod na radosť. Zverenci Carla Ancelottiho zaznamenali vo svojich doterajších zápasoch plný počet bodov a do prvého domáceho zápasu v sezóne vstupujú v dobrej nálade.

Realita však nie je dokonalá. Vždy je tu aj druhá strana mince a tou je nepochybne množstvo zranení, s ktorými sa musia Los Blancos na začiatku sezóny potýkať.

Hráčov Realu Madrid trápia zranenia. Len v troch odohraných zápasoch je na listine zranených šesť hráčov, čo je najvyšší počet zo všetkých tímov v Primera División.

V poslednom zápase proti Celte v Balaídose utrpel Vinicius svalové zranenie. A hoci tie predbežné diagnózy nepredpokladajú vážne zranenie, Brazílčan sa pridal k Thibautovi Courtoisovi, Éderovi Militãovi, Ardovi Gülerovi, Danimu Ceballosovi a Ferlandovi Mendymu.

Po mimoriadne náročnej minulej sezóne má väčšina tímov zdravotné problémy, no najviac trpí Real Madrid. Smola neopúšťa hráčov Carletta, ktorí sa s týmto problémom musia popasovať prakticky v každej formácii.

Momentálne sú Los Blancos lídrom v počte zranených hráčov v La Lige, nasledujú Atlético, Sevilla a Athletic (štyri zranenia v každom tíme). Na druhej strane sú kluby ako Granada a Rayo, kde doteraz nemusel žiadny hráč pauzovať pre zdravotné problémy.

Viniho nedávne zranenie alebo vážne zranenia Courtoisa a Militãa ovplyvňujú nielen kvalitu tímu a jeho výsledky, ale predstavujú aj nové taktické výzvy pre Carla Ancelottiho.

Talian si uvedomuje, že jednoducho musí využiť náhradníkov, ktorí sa v tejto ťažkej chvíli môžu ukázať ako kľúčoví. Hráči ako Rudiger, Joselu a Fran García sa musia chopiť svojej šance a nahradiť nedostupných hráčov prvého tímu najlepším možným spôsobom.

Zdravotnícky personál klubu neúnavne pracuje a robí všetko pre to, aby predišiel budúcim zraneniam a urýchlil rekonvalescenciu jednotlivých hráčov.

Ceballos a Mendy sú na pokraji návratu a je tu možnosť, že budú trénerovi k dispozícii na najbližší zápas proti Getafe. Napreduje aj Arda Güler, aj keď si bude musieť ešte mesiac počkať.

Na druhej strane, Courtois a Militão nedávno začali s dlhým rehabilitačným procesom a majú pred sebou dlhé mesiace tvrdej práce. Nasledujúce týždne budú vážnym testom pre tím, ktorý je podľa Carla Ancelottiho kompletný.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x