Domov Novinky Traja hráči v centre pozornosti

Traja hráči v centre pozornosti

Keď eufória po El Clásicu trochu opadne, Carlo Ancelotti bude čeliť niekoľkým dilemám. Žiadna z nich však v skutočnosti nie je nová. Každý z nich sa týka samostatnej formácie.

Autor: Marek
1 komentár

Napriek víťazstvu vyvolal súboj s Barcelonou veľa pochybností o troch hráčoch. Najznepokojivejší je prípad Davida Alabu, ktorý má dlhodobo ďaleko od optimálnej formy.

Napriek prelomeniu streleckej smoly v Brage bol aj Rodrygo veľmi slabou konkurenciou. Tretím hráčom, ktorý vyvoláva znepokojenie je Aurélien Tchouaméni. Francúz bude mimo hry niekoľko týždňov, no predtým bol hráčom základnej jedenástky a jeho úroveň v posledných zápasoch nebola príliš uspokojivá.

Najvýraznejším prípadom je Alaba. Každý vie, čoho je Rakúšan schopný, keď dosiahne optimálnu kondíciu. Problémom však je, že jeho aktuálna verzia s ním nemá veľa spoločného. V El Clásiicu opäť chyboval a jeho pokus zabrániť výsledku 1-0 bol nedostatočne rozhodujúci.

Táto nepresvedčivosť bola viditeľná aj v madridskom derby a v Seville (vlastný gól). Ancelotti ho drží v základnej jedenástke, pretože verí jeho schopnostiam. Davidova forma však musí podnietiť diskusiu.

Nacho už nejaký ten piatok klope na dvere základnej zostavy. V El Clásicu urobil bývalý hráč Bayernu štatisticky jednu chybnú prihrávku na štyri pokusy, čo je na tejto úrovni zriedkavé. Navyše vyhral iba dve vzdušné bitky. Pre porovnanie, Rüdiger ich zaznamenal sedem. Alaba je určite fantastický obranca, no už nejaký čas to nevie ukázať.

Ďalšieho v poradí máme Rodryga. „Mal som chvíľu smolu, snažil som sa zo všetkých síl, ale lopta nesmerovala do brány. Dnes som paradoxne nehral až tak dobre, ale skóroval som,“ povedal Brazílčan po zápase v Brage.

Tieto slová to dokonale vystihujú. Rodrygo stále prispieva, aj keď nie je v najlepšej forme. Snaží sa, ukazuje sa spoluhráčom, skúša kombinačné akcie. Zostáva však veľmi neúčinný. A bez toho nemôže byť spokojnosť.

Samotný tréner poslal útočníkovi na poslednej tlačovej konferencii skrytý odkaz. „Bellingham môže bez problémov streliť 20 – 25 gólov za sezónu, ale očakávame aj góly od útočníkov,“ povedal Talian.

Je ťažké nenachádzať tu narážky na Rodryga a Viniciusa. Stačí povedať, že bývalý hráč Santosu dokázal za posledných 13 zápasoch skórovať iba raz. Raz za 952 minút. Real potrebuje góly od Rodryga. Ak neprídu, jeho miesto v základnej zostave môže byť čoskoro ohrozené.

Nakoniec sa dostávame k Tchouaménimu, ktorý zaráža ani nie tak pre svoje kardinálne chyby, ako pre neustále vytváranú neistotu. Francúz začal sezónu veľmi úspešne a zdalo sa, že konečne rozptýlil pochybnosti z predošlého ťaženia.

Vzor sa však opakuje – čím ďalej do lesa, tým je to horšie. V Barcelone mal veľké šťastie, že po jeho akcii rozhodca nenariadil pokutový kop, keď pri rohovom kope zabránil Araújovi skočiť. Hral príliš agresívne, aj keď si to situácia nevyžadovala.

Je tiež ťažké nevšimnúť si chybu, keď padol gól na 0:1. Jeho nemotorná prihrávka na vlastnú bránu bola v podstate ako harakiri. Zachraňuje ho však 95% presnosť prihrávok a účasť na najväčšom počte akcií (74). Preto budík ešte nie je červený, ale žltý.

Aurélien stále nie je hráč, ktorým mal byť, keď prestupoval. A Camavinga už dva mesiace s dobrými výsledkami bojuje o to, aby sa dostal do základnej zostavy. S Tchouaméniho niekoľkotýždňovou absenciou môže jeho kandidatúra nabrať ešte väčšiu silu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x