Domov Novinky Toni Kroos opäť nerešpektovaný mainstreamovým davom

Toni Kroos opäť nerešpektovaný mainstreamovým davom

Autor: PDReal
0 komentár 2060 videní

FIFA od EA Sports nedávno zverejnila svoj zoznam nominácií na tím roka. V strede poľa sa presadili dvaja hráči Realu Madrid, Casemiro a Luka Modrič.

Toni Kroos však na tomto zozname hráčov nebol. Celkovo bolo nominovaných 26 hráčov, niektorí z nich ako Luis Diaz nie sú v skutočnosti stredopoliari. Kroos medzi nich nepatril napriek tomu že bol jedným z najlepších stredopoliarov roka. O tom, či bol N’Golo Kante, Kevin de Bruyne, Jorginho alebo Kroos najlepším stredopoliarom roka 2021, by sme sa mohli hádať celé dni.

Okrem toho, kto vie vymenovať 10 stredopoliarov, ktorí boli v roku 2021 lepší ako Kroos? Bolo by rúhanie sa o to čo i len pokúšať. Manuel Locatelli, Pedri, Lucas Paqueta, Declan Rice, Fabinho, Dani Olmo, Leon Goretzka a Filip Kostic sú skvelí hráči. Ale mali lepší rok ako Kroos? Alebo akým spôsobom sú lepší hráči?

Toni Kroos v tejto sezóne úspešne dokončuje približne 95 % prihrávok

Kroos strelil v tejto sezóne Ligy majstrov dva góly s gólom a asistenciou v LaLige. Dokončí 95 percent svojich prihrávok z približne 80 prihrávok na zápas, vrátane 2,4 kľúčových prihrávok na zápas v lige. V minulej sezóne zaznamenal medzi La Ligou a Ligou majstrov 3 góly a 12 asistencií, v priemere viac ako dve kľúčové prihrávky na zápas v oboch súťažiach.

Nemožno poprieť Kroosov prínos v roku 2021 a bolo by hlúpe prehliadať jeho čísla, ktoré ho prezentujú ako najlepšieho rozohrávajúceho záložníka v európskom futbale. Kroos je neuveriteľne konzistentný a presný pri všetkých typoch prihrávok. Je taký presný, a pritom stále dokáže dostatočne riskovať, aby vytvoril šance a zbieral asistencie, aj keď jeho hlavnou povinnosťou je rozohrávka.

Je ohromujúce ako často mainstreamové spravodajské organizácie podceňujú Kroosa, ktorý je superhviezdnym hráčom najsledovanejšieho klubu na svete. Kroosovi spoluhráči v strede poľa, Case a Lukita, sú kandidátmi na tím roka vo FIFA 22, takže v ktorom vesmíre nie je Kroos vedľa nich? Navyše mal pravdepodobne najlepší rok zo všetkých troch.

V prípade FIFA je to zákerné, pretože existuje veľa mladých fanúšikov, ktorí väčšinou sledujú hru prostredníctvom tejto hernej série. Takže keď sa Kroosovi nedostane uznania tu, je to o to väčší dôvod, aby títo fanúšikovia prehliadali jeho úspechy. To je dôvod, prečo sa objavujú bizarné názory na Kroosa od ľudí, ktorí hru evidentne nesledujú a nerozumejú jej.

Je smutné, ako najdôslednejší hráči vo futbale často najviac trpia opomenutím. Prinajmenšom Madridisti oceňujú svoje číslo 8 na 100 percent. Je to jeden z najlepších stredopoliarov vôbec.

zdroj: therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x