Domov Novinky The Athletic: Rodrygo nikam neodchádza

The Athletic: Rodrygo nikam neodchádza

Rodrygo Goes je kritizovaný za jeho hru a jeho budúcnosť je spochybňovaná potenciálnym príchodom Kyliana Mbappého.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Brazílčan však zostáva pokojný, čo potvrdzuje aj jeho okolie.

Po kritike jeho hry na začiatku sezóny odpovedal Rodrygo v priebehu 2 mesiacov od novembra do januára v 13 zápasoch s 10 gólmi a 6 asistenciami.

Odvtedy si v nasledujúcich 12 zápasoch pripísal iba 1 gól a 1 asistenciu. Carlo Ancelotti prakticky každý zápas, pred ním aj po ňom, odpovedá na otázky o Brazílčanovi, pričom najčastejšie zdôrazňuje, že pre tím pracuje dobre a jednoducho potrebuje získať späť svoju efektivitu.

Ak sa vrátime na začiatok sezóny, 23-ročný hráč mal ďalších 11 zápasov bez gólu po tom, čo skóroval v úvodnom súboji s Athletic. Napriek dvom takýmto slabým obdobiam je Brazílčan tretím hráčom Realu Madrid, pokiaľ ide o gólové podiely: So svojimi 13 gólmi a 8 asistenciami je na treťom mieste za výsledkami Viníciusa (16 gólov a 8 asistencií) a Juda Bellinghama (20 gólov a 9 asistencií).

To neznamená, že kritika jeho hry je neopodstatnená, pretože ak sa pozrieme hlbšie do štatistík a pozrieme sa na Joselua a Brahima, ktorí sú priamymi súpermi Rodryga o miesto v základnej jedenástke, Brazílčan skóruje alebo asistuje každých 135 minút, Brahim každých 121 minút a Joselu každých 94 minút.

Z hľadiska minút potrebných na strelenie gólu je na tom Rodrygo najhoršie (219 minút, 182 minút a 123 minút). Rodrygo je tiež na konci klasifikácie efektivity: v La Lige potrebuje na strelenie gólu v priemere 9,25 striel, kým Joselu 6,37, Brahim 6,25, Vinícius 5,4 a Bellingham iba 3,25 striel.

Guillermo Rai z The Athletic sa rozhodol zistiť, čo si o svojej situácii myslí samotný hráč a oslovil jeho okolie. V reakcii na to počul, že Rodrygo nehrá na svojej prirodzenej pozícii, teda ľavé krídlo, a jeho presun na pravú stranu mal nepriaznivý vplyv na počet gólov.

Brazílčanovi najbližší dodávajú, že bez ohľadu na čísla je útočník počas veľkých nocí vždy prítomný. Potvrdzujú to, samozrejme, čísla (18 gólov v 47 vystúpeniach v Lige majstrov a gól každých 143 minút oproti 24 gólom v 136 zápasoch v La Lige a gól každých 327 minút), ale predovšetkým spomienky, na čele s gólmi vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov v roku 2022 v odvetných zápasoch proti Chelsea a City.

Klub si Brazílčana veľmi váži, a preto bolo v novembri potvrdené predĺženie jeho zmluvy do roku 2028. Ako The Athletic zdôrazňuje, na rokovaniach sa nezúčastnili žiadni agenti ani sprostredkovatelia, čo svedčí o výborných vzťahoch klubu s rodičmi 23-ročného mladíka, ktorí riadia kariéru svojho syna.

Rodryga si ešte viac cení Carlo Ancelotti, ktorý ho v žiadnom momente sezóny nevyradil zo základnej zostavy, a to ani pri následných dobrých výkonoch Brahima a pôsobivej efektivite Joseluho.

Z pohľadu Brazílčana bude všetko vyzerať dobre aj bez gólov, no okolo Realu Madrid sa čoraz hlasnejšie skloňuje otázka: Čo Rodrygo, ak mužstvo posilní Kylian Mbappé?

Guillermo Rai poukazuje na to, že klub sa zatiaľ snaží umlčať túto debatu, pretože Rodryga považuje za jedného z lídrov novej generácie a absolútne neuvažuje o jeho predaji.

„Bol by som rád, keby prišiel Mbappé. Vždy som chcel hrať s najlepšími a on je jeden z najlepších na svete,“ povedal 23-ročný hráč začiatkom februára po víťazstve nad Gironou.

To má potvrdiť jeho odhodlanie dosiahnuť absolútny úspech v Reale Madrid, kde je viac než šťastný. Spomínané okolie Brazílčana potvrdzuje, že cieľom útočníka je stať sa legendou Realu Madrid a s tým, ako „cool“ má káder vyzerať v budúcej sezóne, Rodrygo nemieni klub opustiť a takúto príležitosť si nechať ujsť.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x