Domov Prestupy The Athletic: Ponuka Realu Madrid nepresvedčila tábor Mbappého

The Athletic: Ponuka Realu Madrid nepresvedčila tábor Mbappého

Parížania a kráľovský klub čakajú na Francúzovo rozhodnutie. Jeho tábor má pochybnosti o odchode, hoci sa zdalo, že útočník je rozhodnutý zmeniť klub, informuje The Athletic.

Autor: Marek
2 komentáre

Mario Cortegana z The Athletic uvádza, že podľa viacerých zdrojov zapojených do situácie sa Kylian Mbappé prikláňal k prestupu do Realu Madrid, ale ponuka kráľovského klubu nepresvedčila vplyvných ľudí z jeho okolia. Očakáva sa, že to celý proces konečného rozhodnutia 25-ročného hráča oddiali.

Novinár zdôrazňuje, že Francúz bol oboznámený s podmienkami ponuky kráľovského klubu už od začiatku januára. Sumy ponúkané Španielmi by mali byť nižšie ako v roku 2022, ale aj tak by sa útočník stal najlepšie plateným hráčom Los Blancos.

Pred dvoma rokmi sa objavili informácie, že klub ponúka hráčovi 130 miliónov eur v podobe podpisového bonusu a 26 miliónov eur (Cortegana to nešpecifikuje, ale vraj to bolo v čistom) v podobe ročného platu.

PSG už pred niekoľkými mesiacmi predložilo svojej hviezde návrhy na predĺženie spolupráce s rôznymi dĺžkami zmlúv, v ktorých by hráčov súčasný zárobok vrátane bonusov zostal na podobnej úrovni. Denník uvádza, že Mbappého ročný príjem v Paríži sa pohybuje okolo 75 miliónov eur v čistom.

Florentino Pérez bol v priamom kontakte s Mbappém a očakáva sa, že bude hlavnou silou na strane Realu Madrid v jeho snahe získať Francúza.

Kráľovský klub sa nemôže rovnať podmienkam, ktoré ponúka PSG, ale prezident Los Blancos verí, že opäť urobil všetko pre to, aby útočníka priviedol. Španiel verí, že to bude stačiť, a snaží sa Kyliana presvedčiť, že tento prestup bude pre neho výhodný predovšetkým z hľadiska vstupu na vyššiu športovú a marketingovú úroveň.

Jeden zo zdrojov zapojených do rokovaní zdôraznil, že Florentino zostáva „nezvyčajne blízko“ celej situácii. Neexistuje však žiadna záruka, že tieto kroky prezidenta budú mať požadovaný účinok.

Real Madrid začiatkom januára oznámil zástupcom hráča, že chce situáciu vyriešiť do polovice tohto mesiaca. Cieľom bolo zabrániť opakovaniu telenovely z roku 2022. Tento hraničný dátum však nebol dobre prijatý okolím hráča, ktoré povedalo, že potrebuje viac času.

Zdroje na Santiago Bernabéu prezrádzajú, že stále čakajú na definitívnu odpoveď od 25-ročného hráča, pričom očakávajú, že tá príde čoskoro.

Mbappé sa na začiatku rozhovorov vyjadril pozitívne na adresu kráľov a v klube v posledných týždňoch vládne pozitívny postoj k uzavretiu situácie.

Optimizmus dospel až do bodu, keď sa Carlo Ancelotti dokonca nechal počuť, že Francúza bude mať pravdepodobne k dispozícii v budúcej sezóne.

Iné zdroje však uvádzajú, že hráčovo okolie je v otázke ďalšieho postupu rozdelené. Dôležité hlasy vo francúzovom tábore poukazujú na nižšiu ponuku Realu v porovnaní s návrhom PSG alebo iných potenciálnych destinácií.

V Paríži Saint-Germain sa v poslednom čase kľúčové postavy vyjadrovali negatívne k zotrvaniu útočníka. Predovšetkým sa pripomenulo, že v lete sa sám futbalista rozhodol odmietnuť opciu na zmluvu na ďalšiu sezónu 2024/25.

V Paríži si všetci uvedomujú, že Mbappé obdivuje Real Madrid. Napriek tomu sú Les Parisiens pokojní, pretože bez ohľadu na vývoj situácie majú s futbalistom dohodu, na základe ktorej sa v prípade jeho odchodu vzdá minimálne 80 miliónov eur, ktoré mu prináležia vo forme bonusov. Na športovom poli PSG analyzuje, že vyvážený projekt je postavený na tíme a nie na jednotlivcoch.

zdroj: The Athletic

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x