Domov Novinky The Athletic: Mendy nemá ponuku z Realu, ale záujem prichádza z Anglicka

The Athletic: Mendy nemá ponuku z Realu, ale záujem prichádza z Anglicka

Real Madrid bol zaradený do správy The Athletic o prestupoch v Európe. Prinášame informácie od Maria Corteganu a Guillerma Raia o ľavom obrancovi.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Zdroje blízke Ferlandovi Mendymu nevylúčili nič: podpis novej zmluvy, plnenie zmluvy platnej do roku 2025 alebo odchod už tento rok.

Najdôležitejšie je, že tí, ktorí sú Francúzovi najbližšie, hovoria, že králi im zatiaľ neposlali žiadny návrh novej zmluvy. Na druhej strane sa o 29-ročného hráča zaujímala „veľká šestka“ klubov z Premier League. Od dnešného dňa zostáva jeho budúcnosť úplne otvorená.

Jeho situácia je bezpochyby spojená s Alphonsom Daviesom. Zaujímavé je, že The Athletic uvádza inú verziu udalostí, než o ktorej sa doteraz informovalo: Max Eberl, člen predstavenstva, sa s Kanaďanovým agentom dohodol na predĺžení zmluvy s ročným platom 14-16 miliónov eur a bonusom za podpis.

Predstavenstvo Bayernu však túto dohodu odmietlo a uviedlo, že ak 23-ročný hráč nehodlá znížiť svoje finančné nároky, klub je pripravený ponechať si ho ešte jednu sezónu a akceptovať jeho prípadný odchod zadarmo v lete budúceho roka.

Bavori vraj hráča ubezpečili, že situácia okolo zmluvy neovplyvní jeho športovú situáciu a tréner Vincent Kompany ho naplno využije. Klub dúfa, že vývoj počas sezóny povedie k podpisu novej zmluvy s obrancom.

Správa dodáva, že zástupcovia Lenyho Yora sa tento týždeň stretli s vedením Realu v Madride, ale išlo len o predbežné rozhovory. Okolie Francúza naznačuje, že ostatné kluby sú v oveľa pokročilejšej operatívnej fáze a už rokujú dokonca aj s Lille.

Samotný stopér by sa rád pripojil ku kráľovskému tímu, ten však postupuje veľmi opatrne a zdôraznil, že na trhu s obrancami sleduje aj iných kandidátov na posilnenie stredu obrany. Predovšetkým však Real zatiaľ čaká na konečné rozhodnutie Nacha o odchode z tímu.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x