Domov Prestupy The Athletic: Medzi Realom a Mbappém nie je koniec

The Athletic: Medzi Realom a Mbappém nie je koniec

Nekonečná sága o prestupe by mohla pokračovať ešte niekoľko mesiacov. Ak sa Kylian Mbappé rozhodne odísť z PSG, bude na neho čakať Real Madrid, a to znamená oveľa viac vzrušenia.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Real Madrid nezabudol na Kyliana Mbappého a Kylian Mbappé pravdepodobne nezabudol na Real Madrid. Zvonku sa môže zdať, že veci sa majú úplne inak.

Kráľovská rodina nechce, aby sa táto téma dostala do médií. Po tom, čo sa stalo minulé leto, postupujú opatrne. S Francúzom a jeho okolím však neustále diskrétne komunikujú a od Majstrovstiev sveta 2022 došlo k pohybu. Uvádza Mario Cortegana, ktorý predtým pracoval pre denník Marca a tento rok sa stal novinárom pre The Athletic.

Mbappého zástupcovia odpovedajú, že sa k tejto téme radšej nebudú vyjadrovať. Vysokopostavený zdroj z Madridu, ktorý tiež požiadal o anonymitu, aby ochránil svoju pozíciu, trvá na tom, že od minulého leta o futbalistovi nič nepočuli.

Situácia nie je ani zďaleka jasná. Ak sme sa z minuloročnej letnej ságy niečo naučili, tak to, že sa dajú očakávať viaceré zvraty a verzie pravdy.

Vieme však, že tento príbeh ešte zďaleka nie je na konci. Sága vstupuje do novej fázy. Aby sme si vytvorili obraz o tom, čo sa môže stať ďalej, musíme sa vrátiť do Paríža pred letom 2022, zdôrazňuje Cortegana.

21. mája, týždeň pred finále Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Liverpoolom v Paríži, Mbappé verejne oznámil to, čo jeho najbližší označili za najťažšie rozhodnutie, aké vo svojej kariére urobil.

Francúz vysvetlil Florentinovi Pérezovi, že jeho prestup do Realu neprichádza do úvahy a rozhodol sa pre predĺženie zmluvy s Parížom Saint-Germain.

Veľký tlak

Mbappého rozhodnutie ovplyvnil politický tlak. Do rozhovorov o jeho novej zmluve sa zapojili vysokí katarskí predstavitelia a francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Svoju úlohu zohrali aj peniaze a okolo tejto témy sa vedú spory. Blízke okolie útočníka, ako aj samotný futbalista verejne tvrdili a stále tvrdia, že na Santiago Bernabéu by zarábal viac.

Tvrdia, že Real Madrid v historickom a bezprecedentnom ústupku ponúkol Mbappému 100 % práv na imidž, čo PSG neurobilo. Real Madrid zasa tvrdí, že by sa nikdy nemohol vyrovnať PSG.

Keď 24-ročný hráč pózoval s číslom 2025 na drese, v Paríži sa konali oslavy, ale v skutočnosti sa jeho zmluva predĺžila len do roku 2024 s opciou na predĺženie o jednu sezónu.

Futbalista sa potom snažil obmedziť škody spôsobené medzi madridskými fanúšikmi. Nepodarilo sa mu to a fanúšikovia reagovali nahnevane, keď to zverejnil na Instagrame: „Budem prvým fanúšikom Realu Madrid vo finále Ligy majstrov.“

Vzťahy medzi Florentinom a Fayzou Lamariovou, Mbappého matkou a agentkou, boli prakticky prerušené. Pérez sa cítil podvedený, pretože veril, že sa dohodol na podmienkach Kylianovej budúcej zmluvy ako hráča Realu Madrid.

Fayza Lamari už predtým povedala, že jasne uviedli, že stále rokujú s PSG, a obvinila prezidenta Realu z úniku informácií o dohode do španielskych médií.

Boli však aj ďalší ľudia, ktorí sa zúčastnili na rokovaniach a ktorí vždy tvrdili, že vzťah je stále živý. Cieľ je jasný: ak by sa Mbappé rozhodol odísť z PSG, Real Madrid by ho čakal pri stole.

V júli nastal zvrat

V skutočnosti to bol plán klubu od Mbappého rozhodnutia zostať v hlavnom meste Francúzska. To, čo sa stalo v júli, túto stratégiu ešte posilnilo.

Sotva mesiac a pol po predĺžení zmluvy vyjadril futbalista nespokojnosť so smerovaním PSG, čo pre The Athletic potvrdili zdroje z hráčovho okolia aj z francúzskeho klubu, ktoré si v záujme ochrany svojich pozícií želali zostať v anonymite.

Mbappé chcel, aby PSG zostavilo dostatočne dobrý tím na to, aby mohol vážne bojovať o víťazstvo v Lige majstrov. Vedenie PSG reagovalo vymenovaním športového riaditeľa Luisa Camposa, ktorý s hráčom spolupracoval v Monaku a je označovaný za jeho „futbalového otca“.

Campos navyše priviedol Christopha Galtiera, trénera, s ktorým by útočník mohol ľahko spolupracovať a ktorý by bol otvorený návrhom – tak v oblasti stratégie prestupového trhu, ako aj futbalových rozhodnutí.

Cieľom bol stredopoliar Aurélien Tchouaméni, ktorý uprednostnil Real Madrid, útočník Robert Lewandowski, ktorý prestúpil do Barcelony, a stredný obranca Milan Škriniar, ktorý zostal v Interi Miláno.

Hoci sa hovorilo o predĺžení zmlúv Lionela Messiho a Neymara, to sa neuskutočnilo a vzťahy sa začali vyostrovať. Najmä tie medzi Neymarom a Mbappém vyvolali veľa diskusií.

zdroj: Mario Cortegana – The Athletic

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x