Domov Novinky Tchouaméni sa spláca

Tchouaméni sa spláca

Po prehre v madridskom derby dokázali zverenci Carla Ancelottiho zareagovať a ďalšie dva zápasy vyhrali. V oboch si Los Blancos udržali čisté konto a jednou z najvýraznejších postáv bol Aurélien Tchouaméni.

Dnešný futbal nepripúšťa ani zúfalstvo, ani oslavu. Pri hre každé tri dni nie je čas sa zdržiavať, pretože na obzore je ďalší zápas.

Takto bez mihnutia oka odstránite fľak z predchádzajúceho zápasu alebo na druhej strane vymažete zanechaný dobrý dojem. Real to pozná viac, ako ktokoľvek iný.

Nech sa na to pozeráte akokoľvek, tím dokázal stráviť prehru s Atléticom, v ktorom bol jeho štýl najbolestivejší. Obrana bola trikrát oklamaná odvekým spôsobom útočenia: centrovaním z krajného priestoru. Po porážke v Metropolitane sa úzkosť objavila prakticky na každej úrovni – v šatni, medzi vedením aj medzi fanúšikmi.

Vo futbale však, ako hovorí starodávne príslovie, ste tak dobrý, ako bol váš posledný zápas. Takmer okamžite prichádza šanca vykúpiť sa a Real vedel túto príležitosť využiť.

Mužstvo zaznamenalo počas štyroch dní šesť bodov, pričom si udržalo dve čisté kontá. Los Blancos sa navyše vrátili do vedúcej pozície. To by však nešlo bez jednoznačne lepšieho výkonu viacerých hráčov, ktorí v derby neuspeli. Samostatné slovo si zaslúži najmä Aurélien Tchouaméni.

Francúz zažiaril ako defenzívny stredopoliar proti Girone. Napriek chybe v úvode zápasu, ktorá mohla hráča stáť gól, sa 23-ročný hráč s každou minútou jednoznačne zlepšoval. Do takej miery, že by sa dal pokojne považovať za pilier celého tímu.

To všetko s neoceniteľnou podporou Kroosa. Bývalý hráč Monaka napokon strelil svoj prvý gól v bielom drese po rohovom kope, samozrejme, Toniho. Opäť sme mali možnosť vidieť verziu Auréliena zo začiatku minulej sezóny, ktorá sa však najmä po majstrovstvách sveta postupne rozplynula.

Real urobil prvý krok k opätovnému získaniu prvej pozície v tabuľke proti Las Palmas. Mužstvo si vytvorilo množstvo šancí, no do vedenia sa dostalo až v samom závere prvého polčasu zásluhou Brahima. Po prestávke spečatil výhru Joselu. Za stavu 2:0 bolo ťažké nenadobudnúť dojem, že Los Blancos už šetria sily na to, čo ich čaká ďalej.

A čakal ich súboj s Gironou, ktorý bol v úvode fantastický. Katalánci nielenže podávali skvelý výkon v predchádzajúcich zápasoch, ale je to tím, ktorý to Realu vždy vedel znepríjemniť.

Hostia sa aj napriek útlmu zo začiatku a dvom veľkým príležitostiam domácich rýchlo spamätali. Najprv poslal Bellingham parádnu prihrávku na gól Joseluovi a do prestávky zvýšil vedenie spomínaný Tchouaméni.

Vďaka Kroosovmu kľudu a neúnavnosti Auréliena a Camavingu si Real mohol dovoliť pokojne kontrolovať dianie na ihrisku. Napriek tomu sa Bellinghamovi podarilo skórovať 3:0. V utorok sa však všetko začne odznova. Harmonogram nepoľavuje a Ancelottiho hráči už čoskoro odletia do Neapola.

zdroj: as.com