Domov Novinky Tchouaméni je čoraz nebezpečnejší

Tchouaméni je čoraz nebezpečnejší

Aurélien Tchouaméni v zápase Francúzska proti Írsku predviedol svoju najlepšiu verziu a okrem pevnej defenzívy sa nebál zaradiť aj do útoku a čerešničkou na torte bol fantastický gól z diaľky.

V klube predvádza 23-ročný hráč svoju útočnú verziu menej často a po návrate do Madridu sa bude snažiť urobiť ďalší krok vpred.

Francúzi vo štvrtok zdolali Írsko bez väčších problémov a zápas otvoril v 19. minúte Aurélien Tchouaméni, ktorý krásnou a razantnou strelou nedal brankárovi súperov žiadnu šancu.

Napokon sa zápas skončil výhrou Les Bleus 2:0 a na tento výsledok mala výrazný vplyv fantastická dispozícia 23-ročného hráča. Aurélien patril medzi najlepších hráčov na ihrisku a okrem toho, že bol solídny v obrane, ukázal aj svoju útočnejšiu stránku.

Proti Írsku stredopoliar na ihrisku vládol. Okrem gólu, ktorý strelil, ukázal ľahkosť a voľnosť pri zapájaní sa do útokov svojho tímu. V obrane to bol zasa ten istý hráč, ktorého poznáme z Realu Madrid.

Zaznamenal 126 kontaktov s loptou (najviac v celom tíme), urobil 102 prihrávok a ich presnosť bola na úrovni 96 %. Okrem toho vyhral štyri súboje a zaznamenal dva zákroky.

„Jeho prvá strela bola zblokovaná, ale druhá bola nemilosrdná. Tchouaméni zaujal počtom prihrávok a schopnosťou ukradnúť súperovi loptu spod nôh. Takmer všetky zákroky boli čisté a v rámci pravidiel,“ uzavrel denník L’Équipe, ktorý ho označil za najlepšieho hráča zápasu.

Na ihrisku bol Tchouaméni všade, ale hlavne ukázal viac odvahy, najmä v súbojoch o loptu v porovnaní s jeho výkonmi v Reale Madrid.

Má za sebou impozantný vstup do sezóny a veľkú zásluhu na tom mal aj jeho návrat do základnej jedenástky. Francúzov pokles formy v minulej sezóne je už minulosťou.

V predsezónnom období pracoval ako zvyčajne s Fabriceom Gautierom, fyzioterapeutom a osteopatom, a tvrdá práca sa okamžite vyplatila. Aurélien bol na ihrisku od prvej minúty proti Athleticu, Almeríi, Celte a Getafe.

Celkovo už odohral za Real Madrid 322 minút, viac majú len Alaba (360), Bellingham (351), Carvajal (346) a Rodrygo (332).

Aurélien sa do Madridu vráti s pozitívnym pocitom a ďalším krokom bude určite väčšia odvaha pred bránkou a väčší vplyv na tím Carla Ancelottiho.

Stredopoliar má fantastickú strelu z diaľky, no v priemere len 0,8 strely na zápas za Real. Je načase to zmeniť.

zdroj: as.com