Domov Novinky Taktické zlepšenie Carla Ancelottiho pre Real Madrid

Taktické zlepšenie Carla Ancelottiho pre Real Madrid

Autor: PDReal
0 komentár 1168 videní

Carlo Ancelotti odviedol po svojom návrate do MAdridu kus práce. Zatiaľ čo niekoľko Madridistov zostáva skeptických a obáva sa pevnosti obrany a únavy tímu, väčšina fanúšikov je spokojná s prácou ktorú skúsený tréner doteraz odviedol.

Ancelotti pomohol Viniciusovi Juniorovi nájsť novú úroveň jeho hry. Real Madrid vedie La Ligu s 35 strelenými gólmi v 15 zápasoch. Atletico Madrid, s ktorým sa Real stretne budúci víkend, je jediným ďalším tímom v španielskej najvyššej súťaži s viac ako 25 gólmi v tejto sezóne.

Ancelotti spravil z Los Blancos jeden z najnebezpečnejších prechodných tímov v európskom futbale. Aj keď to bolo za cenu kontroly nad niektorými zápasmi. Los Blancos strelili v tomto bode sezóny 2021-2022 viac gólov ako v minulom ročníku.

Celá taktika je o kompromisoch. Ancelotti natoľko dôveruje svojmu stredu poľa, najmä hlavnému dirigentovi Tonimu Kroosovi, že je ochotný vzdať sa časti solídnosti, ktorú vybudoval Zinedine Zidane, aby vytvoril viac priestoru pri rýchlych prechodoch. A táto letalita pri prechode pomohla Viniciusovi Juniorovi nájsť si viac priestoru a viac miesta pred bránkou. Ruka v ruke s tým Vini výrazne zlepšil svoje zakončenie.

Real Madrid našiel priestor a výsledky v tvrdej La Lige

Real je na čele La Ligy. Každý tím, ktorý bude čeliť Realu, bude hrať opatrne a brániť. To znamená že Los Blancos musia nájsť spôsoby ako si vytvoriť priestor v prehustenej obrane súpera.

Ancelotti poznal zadanie ešte predtým, ako prevzal madridskú loptu. Niekedy #CarloBall skutočne vyráža dych. Existuje len málo vecí ktoré fanúšikovia Realu Madrid milujú viac ako rýchly, silný a autoritatívny protiútok, ktorý končí gólom. V tejto sezóne sme ich opäť videli pomerne veľa, pričom Vini v tomto ohľade zohráva hlavnú úlohu.

Samozrejme, je tu jedna vec, ktorú Madridisti očividne milujú viac než to – a čokoľvek iné. To je víťazstvo. Keďže Real Madrid je prvý v La Lige a prvý v skupine Ligy majstrov, Ancelottiho prístup prináša výsledky. Tím však inkasoval viac gólov ako ktokoľvek iný v prvej štvorke ligy, čiže kompromisom je zraniteľnejšia obrana. Ale s Thibautom Courtoisom a kvalitným stopérom, táto obrana stále inkasuje iba gól na zápas.

Zatiaľ čo Zidanov prístup bol udržať čisté konto v čo najväčšom počte zápasov a veriť, že útok nájde spôsob ako streliť gól, Ancelotti zvolil agresívnejší prístup. Je v poriadku, keď dostáva gól na zápas, ak jeho tím skóruje dvakrát – ak nie viac. A Real skutočne strieľa v La Lige viac ako dva góly na zápas.

Dosiahol to väčšinou podporou pri prechode do útoku a využitím individuálnych kvalít, rýchlosti prihrávok, tímovej chémie a technickej kvality. Tieto vlastnosti robia Real dostatočne efektívnym.

Ak Ancelotti dokáže správne rotovať a urobiť niekoľko štrukturálnych úprav v defenzíve, mohli by sme hovoriť o sezóne 2021-2022 ako o Ancelottiho najlepšej za dlhú dobu.

zdroj: therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x