Domov Novinky Tá istá súťaž, ten istý hráč, iné okolnosti

Tá istá súťaž, ten istý hráč, iné okolnosti

Fede Valverde sa opäť ukázal ako rozhodujúci v Španielskom superpohári. A nielen to, kľúčová akcia s jeho účasťou sa opäť odohráva v predĺžení.

Autor: Marek
4 komentáre

Prešli dva roky, súper bol iný, no Federico Valverde opäť rozhodol o osude v Španielskom superpohári.

Včerajší nerozhodný výsledok v predĺžení bol stále otvorený a Real Madrid mal v ňom prevahu. Rodrygo hral popri šestnástke, Vinícius loptu tesne minul, Benzema na ňu trochu zmätene nedočiahol, no napokon skončila u Uruguajčana, ktorý s prehľadom prekonal Ter Stegena.

Fede bol aj pred dvoma rokmi hrdinom rozhodujúcej akcie, no za nepredvídateľnejších okolností. V 115. minúte za nerozhodného stavu urobil stredopoliar sklz zozadu na Moratu v súboji jeden na jedného.

Je jasné, že tento zákrok vyústil do červenej karty, no tento trest bol pre tím veľmi prospešný. Králi napokon svojho rivala zdolali v penaltovom rozstrele a odniesli si trofej domov.

V roku 2020 mal Valverde skvelé obdobie. V spomínanom zápase s Atléticom bol v základnej zostave. Včera sa však hlásil len z lavičky.

Gól v El Clásicu mu však určite pomôže získať viac sebavedomia. Zúrivá radosť po strelení gólu bola plne pochopiteľná.

Možno mu na chvíľu spadne kameň zo srdca. Gól 23-ročného hráča prišiel v najlepšom možnom momente pre neho.

Ancelotti ho v poslednom čase trochu odsúva a chvíľami radšej vsadil na Camavingu či Ceballosa, ktorí sa vo všeobecnosti ešte nestihli blysnúť ani z malej časti ako Valverde.

Fede bol jednou z hlavných obetí Ancelottiho zriedkavej rotácie. Na druhej strane si však treba ujasniť aj to, že rozlúsknuť ktorúkoľvek časť trojky CKM je mimoriadne náročná úloha.

Valverde sa teda ocitol istým spôsobom v pasci, z ktorej sa nevedel úplne dostať. Hlavou hráča sa mohli preháňať všelijaké myšlienky.

V stredu bol však konečne v centre diania. Uruguajčan neustále tvrdo pracuje namiesto toho, aby sa sťažoval. V uplynulých týždňoch sa však zjavne trápil. Preto ten pozitívny športový hnev po strelení víťazného gólu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x