Domov Prestupy SZ: Xabi Alonso má klauzulu o prestupe do Realu Madrid

SZ: Xabi Alonso má klauzulu o prestupe do Realu Madrid

Mníchovský Süddeutsche Zeitung skúma situáciu Floriana Wirtza. V článku sa uvádza, že rodičia 20-ročného hráča by chceli, aby útočník zostal v Bayeri a spolupracoval so Xabi Alonsom, no Španiel môže odísť do Realu Madrid, ktorý má podľa denníka možnosť využiť trénerovu výkupnú klauzulu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Denník zverejnil článok, v ktorom sú v okolí Floriana Wirtza jeho rodičia, ktorí nevyužívajú pomoc žiadnych agentov či poradcov. Práve oni naplno zvládajú kariéru svojho 20-ročného syna, ktorý sa po pretrhnutí krížneho väzu v kolene vrátil do hry a opäť vzbudzuje záujem gigantov.

Športový riaditeľ Bayeru Simon Rolfes nedávno poprel, že by klub predal Nemca v zime za 92 miliónov eur. Toto mala byť údajná ponuka Liverpoolu, ktorú aktivista nechcel komentovať.

Bayer zostáva pokojný, pretože chápe, že záujem o Wirtza a ďalších lídrov tímu je spôsobený skvelou hrou tímu. Týka sa to aj trénera a denník Süddeutsche Zeitung uvádza, že podľa jeho informácií Xabi Alonso pri letnom predĺžení zmluvy s Bayerom do roku 2026 zakomponoval do zmluvy Real Madrid a klauzulu o uvoľnení, ktorá vyžaduje zaplatenie sumu medzi 15 a 18 miliónov eur v takejto situácii.

Noviny zdôrazňujú, že zahrnutie tejto klauzuly bolo jednou z hlavných podmienok Španiela na podpis novej zmluvy.

Denník analyzuje, že aj keby Bayer dostal za 41-ročného hráča také peniaze, prijali by to so smútkom, pretože Bask vyvoláva senzáciu nielen na ihrisku, ale aj v klubových štruktúrach.

Wirtzov otec pre noviny hovorí, že Alonso dal jeho synovi impulz a umožnil mu urobiť obrovský krok vpred. Sám Wirtz starší priamo uvádza, že ak by sa rozhodol, bol by rád, keby útočník a tréner zostali v Bayeri aj v lete, aby pokračovali v spolupráci.

Samozrejme, že nakoniec sa rozhodnú oni sami Wirtz a Xabi. „Ak sa bude Florian cítiť v Leverkusene dobre, Bayer bude hrať dobre a Xabi Alonso zostane trénerom…,“ takto odpovedá Hans Wirtz na otázku, aká je šanca, že 20-ročný hráč zostane v Leverkusene ešte jednu sezónu.

Ako denník sumarizuje, na jednej strane je v jeho hlase cítiť nádej, že syn zostane blízko svojho rodinného domu, no na druhej strane chápe, že to môže byť len zbožné želanie.

zdroj: sueddeutsche.de

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x