Domov Novinky Sylvinho: Ancelotti a Brazília? Som si istý, že všetko dobre dopadne

Sylvinho: Ancelotti a Brazília? Som si istý, že všetko dobre dopadne

Sylvinho, bývalý futbalista Barcelony a asistent trénera brazílskej reprezentácie, bol hosťom Rádia MARCA, kde hovoril o budúcnosti Carla Ancelottiho a probléme rasizmu, ktorému čelí Vini.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Carlo Ancelotti ako tréner Brazílie?

„Toto je dosť ťažká téma, stále toho veľa nevieme. Ancelotti je jeden z najlepších trénerov na svete, je vynikajúci. Už je vo veľkom klube a teraz hovoríme o reprezentácii Brazílie. Súhlasím s tvrdením, že všetci tréneri môžu viesť všetky reprezentácie.“

„Ale je to ťažká téma, nevieme, čo sa deje v zákulisí. Každý môže povedať, či sa mu to páči alebo nie, ale nevieme, čo bude. Hovoríme o veľmi vážnych ľuďoch, Ancelotti, Real Madrid, brazílska reprezentácia, ale som si istý, že všetko dobre dopadne.“

Tlak na Ancelottiho?

„Je to veľmi vážna práca. Brazília je vždy favoritom na majstrovstvách sveta, bez ohľadu na okolnosti. Súhlasím, že po prehre s Belgickom [na MS v Rusku bol vtedy asistentom Sylvinho] atmosféra v šatni bola jedným z najhorších zážitkov v mojom živote.“

„Bolo to ticho, ktoré trvalo veľmi dlho. Je to ťažké. Tlak je vždy najväčší. Myslím si, že pokiaľ ide o tlak, je jedno, či je tréner Brazílčan alebo zahraničný.“

Vinicius a rasizmus?

„Myslím, že prehrávame po celom svete. To sú naozaj témy, o ktorých sa mi ťažko hovorí. Som Brazílčan, v škole som videl, ako boli všetci pomiešaní. Máme všetkých, Ázijcov, Afričanov, Európanov. Som zvyknutý na každého, roky som strávil v šatniach s hráčmi rôzneho pôvodu. Je ťažké uveriť takýmto nezmyslom.“

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x