Domov Novinky Svetlo na konci tunela pre Gülera

Svetlo na konci tunela pre Gülera

Aj keď sa to pri spätnom pohľade zdá takmer neuveriteľné, najväčší humbuk v uplynulom prestupovom okne spôsobil nie prestup Judea Bellinghama, ale Ardu Gülera.

Autor: Marek
0 komentár

Možno to ovplyvnilo aj to, že sa Real zúčastnil verejnej dražby, v ktorej sa veľmi snažil zabrániť tomu, aby hráč nakoniec skončil v Barcelone.

Kráľovský tím minul na 18-ročného hráča viac ako na jeho klauzulu. Prestup predstavoval 20 miliónov eur a prípadné bonusy. Hoci sa Barcelona snažila presvedčiť Ardu, aby prestúpil do hlavného mesta Katalánska, napokon si vybral Real.

Veľký rozruch vyvolalo získanie Gülera. Na prezentácii vystúpil na pódium v ​​predstihu, skôr ako Florentino začal svoj obvyklý prejav. Skutočný zhon však začal, keď klub začal zverejňovať tréningové videá, v ktorých Turek očaril svojím talentom.

Na prvé porovnania s Mesutom Özilom, ktorý bol mimochodom v Istanbule klubovým spoluhráčom Ardu, sme nemuseli čakať príliš dlho.

Počas spomínanej prezentácie dal hráč jasne najavo, že chce byť súčasťou prvého tímu okamžite a hosťovanie neprichádza do úvahy. V cieľovom klube sa chcel okamžite rozvíjať.

V počiatočných fázach prípravnej sezóny urobil na trénerský štáb veľmi dobrý dojem a Ancelotti mal vlastne v úmysle dať mu šancu v prvom tíme.

Veci sa však skomplikovali po odlete do Los Angeles, kde hráča začali trápiť bolesti pravého kolena. Keď vynechal ďalšie tréningy, klub neváhal poskytnúť podrobnosti o zdravotnom stave.

Nakoniec kráľovský tím oznámil, že Arda zápasí so zranením menisku. Najprv sa skúšali konzervatívne metódy liečby, tie však boli neúčinné. Operácia bola nevyhnutná. Nebol to však vážny zákrok, ktorý by ho vyradil z hry na veľmi dlhý čas. Mali by sme očakávať, že sa Güler čoskoro vráti do tréningu.

Tento piatok, takmer tri týždne po operácii, sa Arda opäť objavil na ihrisku v športovom centre. Zotavil sa dokonca o niekoľko dní rýchlejšie, ako sa očakávalo. Tí, ktorí ho sprevádzajú počas rehabilitácie a fyzioterapie, sa vyznačujú trpezlivosťou a dobrým prístupom Turka, ktorý napriek túžbe debutovať čo najskôr, nemienil nič uponáhľať a k následným bodom regenerácie sa spoľahlivo priblížil.

Tento proces sa však ešte neskončil. Teraz je najdôležitejšie preniesť dobré pocity z posilňovne na ihrisko. O konkrétnom dátume debutu zatiaľ nikto nehovorí, pretože okrem zranenia treba pripomenúť, že stále hovoríme o 18-ročnom futbalistovi.

Jeho fyzický vývoj stále nie je ukončený. Ak sa však nič neočakávané nestane, trénerovi bude k dispozícii po najbližšej reprezentačnej prestávke, teda v druhom alebo treťom októbrovom týždni.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x