Domov Novinky Striedanie Sergia Ramosa nebolo vynútené, Martin Odegaard by mal byť v poriadku

Striedanie Sergia Ramosa nebolo vynútené, Martin Odegaard by mal byť v poriadku

Autor: Michal

Martin Odegaard musel počas stredajšieho víťazstva Nórska nad Gibraltárom 3: 0 nútene striedať. V polčase zápasu striedal aj kapitán Španielov, Sergio Ramos. La Roja na to doplatila stratou dvoch bodov po remíze 1:1 s Gréckom.

Sergio Ramos

Sergio Ramos mal vo štvrtok zaujímavý prvý polčas proti Grécku. Španielsky kapitán nevyzeral byť vo svojej koži a pokazil šesť zo svojich 12 pokusov o rozohrávku. Po prestávke sa už na ihrisku neobjavil.

Jeho operované koleno zostáva pod dohľadom, ale nebol to dôvod jeho výmeny. Luis Enrique chcel jednoducho šetriť svojho kapitána na ďalšie zápasy.

Martin Odegaard

Krátko pred prestávkou šiel Odegaard k zemi a držal sa za členok. Vyzeralo to, že má nejaké bolesti. Spozorovali ho ako bije do zeme a potreboval niekoľko minút ošetrovania, kým cítil že je schopný pokračovať.

Len o päť minút neskôr bol však nútený požiadať manažéra Stale Solbakkena, aby ho stiahol, čo prinieslo smutný koniec jeho prvého zápasu ako kapitána národného tímu.

Existovali obavy, že 22-ročný hráč si mohol vážne poškodiť členok, ale našťastie Odegaard po zápase pre TV2 potvrdil, že je presvedčený že jeho členok bude v poriadku pred sobotným zápasom.

„Môj členok sa dobre vykrútil, takže to bolo vtedy trochu bolestivé a stále to bolí aj teraz,“ vysvetlil. „Ale nemyslím si, že je to také zlé. Dúfam, že sa to za deň alebo dva zahojí, ale je to trochu boľavé. Myslím si že v sobotu budem v pripravený na zápas proti Turecku. Zatiaľ sa zdá všetko v poriadku.“

zdroj: 90min.com ; marca.com