Domov Novinky Stretnutia, na ktorých sa v Reale Madrid rozhoduje o všetkom

Stretnutia, na ktorých sa v Reale Madrid rozhoduje o všetkom

Real Madrid vytvoril tím vzájomne sa dopĺňajúcich funkcionárov, ktorí od A po Z uskutočňujú každú transakciu v rámci klubu, čím zabezpečujú jeho úspech a trvalo skvelú pozíciu vo futbalovom svete.

Autor: Marek
1 komentár

Najnovší problém vznikol po zranení Thibauta Courtoisa. Real Madrid pred mnohými rokmi zmenil svoju prestupovú politiku kvôli vzniku klubových štátov.

Vyzerá to úplne inak ako v ére galacticos, keď takmer každé leto klub priviedol jedného z najlepších hráčov sveta do Madridu za istý balík peňazí.

Zmenili sa pravidlá, ktorými sa riadi svet futbalu, a zmenil sa aj spôsob fungovania Realu. Teraz ide o to, aby klub identifikoval veľmi skoro mladých hráčov, ktorí by sa v budúcnosti mohli stať hviezdami, ako Vinicius, Rodrygo alebo Valverde, a chytili sa trhových príležitostí ako Courtois, Alaba alebo Rüdiger.

Kto je však zodpovedný za prestupy?

Túto otázku si kladie nejeden fanúšik, keď sa na radare objavia mená hráčov, o ktorých širšia časť publika nepočula, ako napríklad Endrick či Güler. Za týmito transakciami je obrovská práca športového manažmentu – cesty, stretnutia a analýzy hráčov.

Tento tím vedie José Ángel Sánchez, ktorý už roky spája rolu športového riaditeľa a generálneho manažéra. JAS, ako je známy v tomto odvetví, sa vyznačuje tým, ako je ochotný počúvať svojich dôveryhodných poradcov.

Na týchto stretnutiach sa často zúčastňuje Juni Calafat, šéf skautingu, Manu Fernández, zodpovedný za futbalový a mládežnícky oddiel a v poslednom čase aj Santiago Solari, riaditeľ Valdebebas, ktorého úloha však nie je presne definovaná.

Okrem vyššie uvedenej štvorice nechýbajú samozrejme Carlo Ancelotti alebo Raúl a niekedy aj obaja. V tomto smere má Real Madrid veľké šťastie, že vzťah medzi oboma trénermi je výborný a obaja udržiavajú neustály kontakt v rámci tréningov, nehovoriac o postupe hráčov z druhého tímu do prvého tímu. Pri každodennej práci oboch tímov neexistujú žiadne tajomstvá.

Nedávne úspechy každého presvedčia o efektívnosti súčasného modelu fungovania. Juni Calafat je muž, ktorému klub stopercentne dôveruje, pokiaľ ide o hľadanie talentov mimo Španielska, a samozrejme samotného Calafata podporuje jeho široká sieť kontaktov a skautov po celom svete.

Práve on vsadil na Gülera, ktorý bol už uprostred pokročilých rokovaní s Barcelonou. Práve jeho práca priviedla do Madridu aj Viniciusa, Rodryga, Valverdeho, Ødegaarda, Reiniera a Brahima. Jeho spolupracovníci zdôrazňujú, že Brazílčan vyniká najmä v kontaktoch s rodinami hráčov. Dokáže dokonale odpovedať na akékoľvek ich pochybnosti, pričom sa vždy cítia pohodlne.

Ponuky pre mladých hráčov sú čoraz vyššie a Los Blancos museli opakovane konkurovať oveľa finančne silnejším klubom, najmä z Anglicka. Hoci ponuky Realu tiež nie sú malé, rozdiely môžu byť značné. Vtedy je rozhodujúca Calafatova práca, ktorá ukazuje dôležitosť klubu, jeho každodenné fungovanie, príbehy o úspechoch a vedie krok za krokom adaptačným procesom, ktorý je v tréningovom centre mimoriadne jednoduchý.

Toto je prvý krok, no v mnohých prípadoch rozhodujúci. Keď sa sám hráč rozhodne, objaví sa José Ángel Sánchez, odborný vyjednávač a začne stanovovať podmienky.

V samotnej akadémii je postava Manu Fernándeza mimoriadne dôležitá. Po minulej sezóne, kedy až 12 mládežníckych tímov získalo vo svojich kategóriách prvenstvo, čo je historický rekord, je jeho pozícia ešte silnejšia.

V jeho prospech navyše hrajú dobré uskutočnené obchody predaných hráčov, ktoré na jednej strane umožňujú klubu zarábať a zároveň ponechávajú čiastočnú kontrolu nad ich budúcnosťou, pretože podobne ako v prípade Frana, Arribasa alebo Blanca, klub si ponecháva 50% práv na hráča.

Ďalšou výzvou je nájsť miesto pre viac odchovancov v prvom tíme. Je to náročná úloha a vyžaduje si veľa času, takže klub mal pocit, že cesta, ktorou sa Fran García nedávno vydal, bola najlepšia. Hľadať šťastie, minutáž a ďalší vývoj mimo klubu, a potom sa vrátiť a bojovať o miesto v zostave.

Ďalším hráčom, na ktorého si bude klub dávať pozor, je Rafa Marín, aj keď samozrejme Dotor, Arribas a Blanco tiež stoja za za zmienku.

Fernández zmodernizoval spôsob práce vo Valdebebase a jeho pečať má aj niekoľko nedávnych rozhodnutí, ako napríklad rozhodnutie o porušení paktu s Atléticom. Zo susedského klubu v poslednej dobe priviezli veľa zaujímavých hráčov.

Real je určite stále viac prítomný v mládežníckych národných tímoch Španielska a mnoho mladých talentov ako Nico Paz, Jesús Fortea a Paulo Iago budú určite klopať na dvere prvého tímu.

Posledným je Solari, ktorý zakotvil vo Valdebebas pred necelým rokom, no rýchlo sa stal dôležitou súčasťou tejto skupinky Realu Madrid. Predpoklad je, že riadi športové centrum vrátane ženského tímu, čo môže byť užitočné pre každého. Často sa zúčastňuje výjazdov prvého tímu, kde sa takmer neustále rozpráva s Junim Calafatom.

Na týchto pilieroch postavil Real Madrid tím, ktorý hodnotí každú investíciu bez ohľadu na jej veľkosť, pričom zohľadňuje všetky možné aspekty.

Len tak si klub zabezpečí pokojnú budúcnosť v časoch, keď je konkurencia neskutočne silná nielen na ihrisku, ale aj v športových kanceláriách. To všetko bez riskovania platobnej schopnosti klubu ako inštitúcie.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x