Domov Novinky Späť na začiatok v prípade Kroosa

Späť na začiatok v prípade Kroosa

Toni Kroos bude mať 4. januára 34 rokov, no nič to nemení na fakte, že stredopoliar prežíva najkrajšie chvíle vo svojej futbalovej kariére.

Autor: Marek
0 komentár

V mnohých ohľadoch môžeme nadobudnúť dojem, že zažívame podobný príbeh ako minulý rok. V rovnakej fáze sezóny pred rokom zostala budúcnosť Nemca nejasná a spočívala len v jeho rukách.

Toni už dlho svojim kolegom hovoril, že po sezóne 2022/23 mieni zavesiť kopačky na klinec. Jeho dobré športové správanie a sympatie klubu smerom k nemu ho však podnietili k predĺženiu zmluvy o ďalší rok.

Dnes je Kroos o 12 mesiacov starší, no jeho výkon na ihrisku sa ani trochu nezhoršil. Do sezóny síce nastupoval ako striedajúci hráč, no miesto v zostave si postupne vydobyl, až sa napokon opäť stal neprehliadnuteľným prvkom základnej jedenástky.

Zakaždým, keď si Toni potrebuje oddýchnuť, Ancelotti má skutočný problém, pretože v tíme nemôže nájsť nikoho, kto by mohol prispieť k hre rovnako ako skúsený tvorca hry.

Prakticky všetky akcie idú cez Kroosa a jeho prihrávky, bez ohľadu na ich povahu, sú čisté zlato. Okrem toho je hráč v dobrej fyzickej kondícii a po zápasoch sa rýchlo zotavuje.

Jeho inteligencia na ihrisku znamená, že je vždy v sektore ihriska, kde by mal byť. Pri tvorbe vždy nájde optimálne riešenie. Jeho pozičná hra tiež určuje líniu, od ktorej sa má začať pressing.

Najlepším dôkazom toho, aký dôležitý je Kroos, bol zápas proti Rayu, keď sa Ancelotti rozhodol nechať ho odpočívať. Mužstvo zaznamenalo jeden z najslabších zápasov v tejto sezóne. Spomaliť hostí umožnil až Nemcov vstup v 72. minúte.

Nakoniec však nebolo dosť času na víťazstvo. Úplným opakom bol zápas proti Granade, kde Kroos predviedol fantastický výkon a jeho asistencia Brahimovi bola vrcholom zápasu.

Zotrvanie stredopoliara v klube bude opäť závisieť iba od neho. Jeho vzťah s Florentinom a Josém Angelom Sanchezom je fantastický. Kroos už dlho hovorí, že keď sa rozlúči s Realom Madrid, bude to len preto, že si myslí, že je čas ukončiť kariéru.

Toni svoj záväzok voči klubovým záležitostiam potvrdil rozhodnutím prestať hrať za národný tím po predchádzajúcom EURO. Prečo by teda mal mať 33-ročný hráč nejaké pochybnosti?

Hráč za každú cenu nechce hrať dlhšie, ako je potrebné. Fyzické aspekty tu zohrávajú dôležitú úlohu. Hoci je Kroos ukážkový profesionál, čas sa zastaviť nedá a s pribúdajúcim vekom je čoraz ťažšie zotavovať sa z jedného zápasu do druhého.

Rovnako ako minulý rok, Kroos sa nebude ponáhľať s oznámením svojho rozhodnutia. Hlavným faktorom budú pocity z fyzickej kondície po najdôležitejších zápasoch sezóny.

Toni môže ísť do klubových kancelárií, kedykoľvek sa mu zachce. Aktivisti si však medzi sebou pomaly začínajú naznačovať, že možno je načase začať futbalistovi jemne naznačovať, aby plány na koniec kariéry opäť odložil.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x