Domov Novinky Solari je dôležitejší, než si myslíte

Solari je dôležitejší, než si myslíte

Bývalý tréner sa podieľa aj na rozhodnutiach ohľadom prvého tímu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Zatiaľ čo si všetci myslia, že Real stále oslavuje zisk ďalšieho európskeho pohára, Valdebebas už tvrdo pracuje. Presuny v Madride prichádzajú jeden po druhom, od prvého tímu až po celú akadémiu. A najdôležitejší ľudia Florentina Péreza už navrhujú ďalšiu sezónu.

Jedným z nich je Santiago Solari. Argentínčan, bývalý hráč a tréner klubu, momentálne zamestnaný ako riaditeľ futbalu v najnovšej organizačnej schéme Realu Madrid.

Jeho kľúčová rola bola zároveň nejasná. Zamestnanci klubu priznali, že presne nevedeli, akú pozíciu Solari zastával. Ako mesiace plynuli, veľa sa vyjasnilo.

Tento 47-ročný muž je v Reale Madrid čoraz dôležitejší. Je Florentinovou spojkou s prvým tímom (vždy cestuje na zápasy Ligy majstrov vonku) a má vyššiu hodnosť ako Manu Fernández v La Fábrice.

S ním na čele sa chystá aj budúca sezóna. Solariho povinnosti siahajú až do prvého tímu Realu Madrid. Je jedným z členov tímu, ktorý nikdy nevynechá zápasy Ligy majstrov a často ho vidíme na tréningoch pred zápasmi Ligy majstrov. Pred finále vo Wembley sedel vedľa Raúla a podrobne sledoval aktivity.

Solariho povinnosti presahujú rámec vystupovania na klubových podujatiach. Je špecialistom na styk s verejnosťou a zástupcom Realu Madrid na každom podujatí.

Jeho veľkosť je cítiť vo Valdebebas. Pokračuje v tradícii klubových legiend pôsobiacich na významných postoch. Šéfovia tímov z Bernabéu si Argentínčana veľmi vážia a pamätajú si, ako vsadil na Viníciusa, keď prišiel do Španielska.

Solari bol v tom čase trénerom Realu Madrid a neváhal presadiť do prého tímu Brazílčana a Fedeho Valverdeho, momentálne dvoch kľúčových hráčov klubu.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x