Domov Novinky Skvelá práca Calafata pri operácii „Bellingham“

Skvelá práca Calafata pri operácii „Bellingham“

Brazílčan a José Angel Sánchez spoločne rokujú s anglickým stredopoliarom, ale aj s Borussiou Dortmund. Zásadná v celom procese môže byť aj účasť Florentina Péreza, ktorý bol spočiatku voči prestupu Bellinghama skeptický.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Real Madrid je čoraz bližšie k prestupu Judea Bellinghama. Mesiac pred koncom sezóny a dva mesiace pred začiatkom prestupového obdobia sú Los Blancos na pole position v pretekoch o Angličana.

V posledných týždňoch sa situácia dramaticky obrátila v prospech Los Blancos. Na začiatku boli v popredí anglické kluby. Časť rodiny verila, že návrat do vlasti bude pre 19-ročného mladíka prospešný a nebude mať potom problémy s adaptáciou.

Od prvého momentu mal Jude v hlave Real Madrid. Stredopoliar sa sústreďuje na svoj futbalový rozvoj a možnosť získať veľké tituly, preto ho viac ťahá Real Madrid.

Je tu ale človek, ktorý opäť urobil rozdiel – Juni Calafat. Šéf medzinárodného skautského oddelenia Realu Madrid a jeho tím tvrdo pracujú na podpise Bellinghama. Vymieňajú si správy s hráčovým okolím, organizujú stretnutia a cestujú do Dortmundu.

Na Santiago Bernabéu vedia, že finančne nemôžu konkurovať anglickým tímom. Športový projekt je teraz hlavným lákadlom, ktoré využívajú na podpisovanie zmlúv.

Ďalej si uvedomujú, že ak hráč skončí v Premier League, stáva sa takmer nedosiahnuteľnou métou, kým mu nevyprší zmluva, ako to bolo v prípade Rüdigera. Presvedčiť ho, aby prišiel bola dosť zásadná úloha.

Záujem City ochladol

Tento tlak spôsobil pád rôznych konkurentov. Chelsea v zime získala Enza Fernándeza. Liverpool, ktorý začínal ako favorit po boku Los Blancos, napokon pre komplikovanú športovú a predovšetkým inštitucionálnu situáciu ustúpil.

V Manchesteri City zostali optimisti, no samotný hráč schladil záujem Citizens. United stále majú nádej a kým sa prestup nedokončí, nehodlajú sa vzdať.

Okrem Juniho bol ďalším podporovateľom prestupu José Angel Sánchez. Obaja vyjednávali. Nie vždy sa však stretli s prezidentovým súhlasom. Florentino Pérez bol skeptickejší najmä kvôli prestupovej cene, ktorú po príchode anglických klubov považoval za nafúknutú.

Pohľad prezidenta sa s nedávnymi udalosťami zmenil. Jeho účasť na celej operácii sa môže ukázať ako kľúčová a konečná pre úspešné ukončenie rozhovorov s Borussiou.

Bellingham je prioritou Los Blancos od začiatku sezóny. Jude alebo nikto. Jeho skvelé výkony na majstrovstvách sveta v Katare dokázali, že mali pravdu. Aj to, že bol chýbajúcim kúskom na vytvorenie stredu poľa, s ktorým by mohli súťažiť v nasledujúcom desaťročí, keď Kroos a Modrič čelia posledným rokom svojej kariéry.

Real Madrid a Borussia Dortmund nateraz existenciu dohody popierajú, hoci Los Blancos svoj záujem neskrývali. Nemecká strana, ktorá sa s ním pokúsila predĺžiť zmluvu, je na pokraji ďalšej kontroly reality so stratou svojho hviezdneho hráča, ako to bolo v minulej sezóne s Haalandom. Preteky o Angličana vstupujú do záverečnej rovinky a cesty vedú k vstupnej bráne vo Valdebebas.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x