Domov Novinky Skvelá ofenzíva maskuje pretrvávajúce problémy v defenzíve

Skvelá ofenzíva maskuje pretrvávajúce problémy v defenzíve

Los Blancos bude musieť riešiť pretrvávajúce problémy v defenzívnej činnosti.

Autor: Michal
0 komentár

Prehra Realu Madrid s RB Lipsko bola snáď potrebnou fackou. Všetko, čo sa v priebehu tých 90 minút mohlo pokaziť, sa pokazilo a tím odohral svoj najhorší zápas v sezóne. Dynamika tímu bola nesúrodá a ťažko hľadať pozitíva.

Najväčší problém hry sa objavil ešte pred jej začiatkom a Lipsko ho naplno využilo. Voľba základnej zostavy, v ktorej bol Nacho v strede spolu s Militaom a Antoniom Rudigerom ako ľavým bekom, bola nešťastná. Toto rozhodnutie vôbec nedopadlo dobre a čoskoro sa stalo hlavnou príčinou katastrofy v Nemecku.

Nie je to prvýkrát, čo taliansky manažér experimentoval

Ancelottiho voľba nasadiť Modriča ako číslo 9 v minulej sezóne El Clasico bola ďalším z jeho experimentov. Výsledok zápasu znova odsúdil experiment k neúspechu. Zápas proti Lipsku však nebol taký významný ako Clásico, takže nezanechal tak horkú pachuť v ústach.

Sú však problémom Ancelottiho experimenty? Pravdepodobne nie. Rozhodnutie manažéra v Nemecku bolo len malou časťou väčšieho problému, ktorý existoval už dlho. Teraz je nevyhnutné prijať nápravné opatrenia.

Obranná hra Realu Madrid je mimoriadne znepokojujúca

Los Blancos sa v poslednom čase intenzívne zamerali na posilnenie defenzívy, pričom v za sebou nasledujúcich sezónach podpísali zmluvu s Davidom Alabom a Antoniom Rudigerom. Úsilie však zaostalo za očakávaniami.

Alaba je fantastický líder na ihrisku a bol nevyhnutný pre víťazstvo v Lige majstrov minulý rok, ale obrana má stále trhliny. Rudigerov príspevok tiež urobil málo pre zahojenie tejto rany.

Skutočnosť, že nedostatky v obrannej činnosti neboli v minulej sezóne odhalené, bolo spôsobené vysokou efektivitou na opačnej strane ihriska a bezchybnými zákrokmi Thibauta Courtoisa.

Neschopnosť uzatvárať priestor a udržať agresívny tlak na lopte boli hlavné problémy, ktoré existovali minulú sezónu a pretrvávajú aj dnes. Každý tím s ktorým Real Madrid hrá, túto slabinu skúša využiť, Lipsko dokázalo ľahko prelomiť línie Realu intenzívnym presingom.

Ancelotti spôsobil revolúciu v útočnej tretine na úkor defenzívy

Nedostatok taktických možností na zaistenie držania lopty na dlhší čas, ako aj rýchle protiútoky, spôsobili že zadná štvorka pôsobí neorganizovane a má sklony k chybám v dôsledku neustáleho tlaku.

Počiatočné tempo tímu je neuveriteľné, ale ako sa vytráca, problémy sa začínajú hromadiť. Obrana začína pôsobiť neisto a stáva sa čoraz nedôveryhodnejšou. Alaba a Militao boli často zaskočení, pretože nie sú schopní sledovať prihrávky a nábehy protihráčov. Vzhľadom na ich útočné chúťky a sporadickú neschopnosť vrátiť sa späť, obaja hráči často nechávajú zadnú časť ihriska odkrytú.

Ferland Mendy, najsilnejší a najkompletnejší defenzívny krajný obranca, je možno najpevnejším členom tohto tímu. Môže mať ofenzívne problémy, ale jeho hlavné povinnosti sú dobre zvládnuté a plní ich chvályhodne. Jeho absencia bola proti Lipsku výrazne pociťovaná a ľavé krídlo vyzeralo úplne dezorganizovane.

V minulej sezóne dovolil tím 50 gólov v približne 60 zápasoch a v tejto sezóne zatiaľ padlo 14 gólov v 16 zápasoch. Hrôzostrašná štatistika, o ktorej sa veľmi nehovorí.

Je prirodzené, že šikovnosť útočnej jednotky a prítomnosť brankára nebudú vždy prítomné, aby vykryli chyby obrany. To presne sa v tejto sezóne deje. Chyby zadnej štvorky sú čoraz zreteľnejšie. Ak sa včas neurobia správne taktické korekcie, nepotrvá dlho a cena bude príliš vysoká.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x