Domov Prestupy Situácia s Mbappém je čoraz viac nenapraviteľná

Situácia s Mbappém je čoraz viac nenapraviteľná

Do konca týždňa má Francúz trénovať so skupinou, ktorá je v Paríži označovaná za nežiaducu.

Autor: Marek Varga
5 komentárov

Situácia vyzerá čoraz viac nenapraviteľná a týždeň pred začiatkom sezóny narúša život klubu, informuje Le Parisien.

Noviny otvárajú svoj nový článok informáciou: ak hľadáte autogram Kyliana Mbappého, buďte v centre Poissy ráno, keď trénuje skupina nežiaducich hráčov PSG. Francúz je jej súčasťou už dva týždne a v pondelok sa to nezmení ani po návrate tímu z Ázie.

Le Parisien uvádza, že odkaz PSG je stále rovnaký: neprišlo žiadne nové rozhodnutie, ale pozícia klubu zostáva rovnaká. Denník analyzuje, že situácia sa zdá byť nezmieriteľná a samotný prezident Nasser Al-Khelaifi je pripravený ponechať 24-ročného hráča mimo tímu.

Hoci Katar 5. júla vydal Mbappému verejné ultimátum a hráčova opcia na predĺženie zmluvy vypršala 31. júla, útočník je stále hráčom PSG.

Tlaky a rozhodnutia klubu nič nezmenili a v súkromí Francúz dôsledne tvrdil, že chce dodržať svoju zmluvu do roku 2024. Dôležité je, že nikto zo zamestnancov centra na neho nehovorí krivé slovo a všetci sa zhodujú, že aj keď bol poslaný do skupiny „nechcených“ hráčov, trénuje s plným nasadením.

Al-Khelaifi mal v týchto dňoch plné ruky práce s prestupmi do klubu, vrátane Ousamane Dembélého, a kontakt s hráčovým okolím prenechal iným, no on sám zostáva pri rozhodnutí nezaradiť ho do tímu. Do kedy?

Le Parisien uvádza, že je to veľká imidžová záležitosť aj pre samotný Katar, pretože ak Mbappé tento rok zostane v Paríži, prezident klubu stratí všetku dôveryhodnosť.

Ak bude útočník sedieť na tribúne, mužstvo príde aj o svoj imidž. Aj to, že Francúz nešiel do Ázie spolu s tímom, malo vplyv na atmosféru v šatni. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa v týchto dňoch malo niečo zmeniť.

Noviny uzatvárajú, že v blízkej budúcnosti môže vrhnúť novú iskru do situácie Madrid, kde chce Mbappé hrávať odmalička. Predstavitelia PSG tvrdia, že Los Blancos už majú s hráčom dohodu a dokonca očakávajú, že po 15. auguste, keď sa sezóna definitívne začne, Real Madrid za neho predloží ponuku.

Ak to bude pre Les Parisiens vyhovujúce, situácia sa okamžite odomkne. Ak nie, telenovela pobeží do zatvorenia okna 1. septembra.

zdroj: leparisien.fr

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x