Domov Klub Situácia akú Real dlho nepoznal

Situácia akú Real dlho nepoznal

Autor: Administrátor
43 videní

Na štadióne Balaidos sme včera mohli byť svedkami ďalšieho zakopnutia Realu Madrid. V momentálnej situácií je strata na vedúcu Barcelonu už 16 bodová a Real sa môže pomaličky rozlúčiť s ligovým titulom.
Čo je ale najhoršie, ani hra nevyzerá tak, ako sme na ňu boli u minuloročného šampióna La Ligy a Ligy majstrov zvyknutí.
Po výhre v španielskom Superpohári, kde Real nie len výsledkovo ale aj herne predčil jeho rivala z Katalánska by nikoho nenapadlo, že titul bude pre madridský celok stratený, už v polke sezóny. Možno povedať, že už ani najväčší optimisti v radách fanúšikov Bieleho baletu neveria v možný návrat do hry o titul.
3 z 12 bodov 
Posledné 4 zápasy sa niesli v znamení 3 remíz a jednej porážky. V preklade Real získal iba 3 body z možných 12-tich. V takejto situácií nebol Real veľmi veľa rokov.
Náskok, už nemá len Barcelona
Na Real Madrid si náskok vybudoval aj jeho mestský rival Atlético, ktorý má 7 bodovú výhodu pred Bielym baletom a Valencia, ktorá má o 5 bodov viac ako Zidanov tím. V súčasnosti by tak Real obsadil 4. miesto, ktoré je posledným čo zaručuje účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov pre ďalšiu sezónu. Na chrbát im dýcha s 3 bodovou stratou Sevilla, ktorá ale odohrala o jeden zápas viac ako Real Madrid. Ďalej je v tabuľke 4 body za Realom aj Villarreal a 5 bodov na Zidanových zverencov stráca najmenší klub v lige Eibar.
Dynamická zmena 
Je pravda, že Real má spomínaný zápas k dobru, ktorý odohrá proti Leganes, no pri súčasnej forme nie sú zaručené ani tieto body a ako povedal aj Zidane, každý zápas v La Lige bude pre Real malým finále. Najhoršie na tom všetkom ale nie sú iba výsledky, ale hlavne predvedené výkony, ktoré zďaleka nezodpovedajú štandardu Realu Madrid.
Nedarí sa napríklad Ronaldovi, ktorý aj vo včerajšom zápase podával výkon v dolnej hranici jeho možností a schopností, keď poriadne netrafil bránku a jeho ťah na bránu, tiež nepôsobil najlepšie, nehovoriac o nevydarených prechodoch jeden na jedného. V útoku chýbajú najmä jeho góly.
Obrana by mala byť proti súperovi ako je Celta Vigo (a to pri všetkej úcte k ich kvalitám) taktiež komplexnejšou a nenechávať súperom tak veľa priestoru, ako ho dostali včera. Ukázalo sa aj aký je pre Real dôležitý ich kapitán, ktorý včera nemohol nastúpiť kvôli zraneniu.
Posily
Aj napriek tomu, že si Zidane za svojimi hráčmi stojí a tvrdí, že aj keď sa prestupom nebráni, nemá potrebu priviesť do tímu nových hráčov, je viac než zjavné, že Real potrebuje príchod ,,hotového“ hráča, či viacerých hráčov ako nikdy pred tým. Niektorí fanúšikovia sú síce skeptický k príchodu hráčov ako Kane alebo iní, ktorí by nemohli zasiahnuť do súbojov Ligy majstrov, no treba si uvedomiť, že Real bude musieť aj v La Lige zabojovať aj o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov a v hre je stále aj Copa del Rey, ktorá by mohla byť aspoň čiastočnou náplasťou. Nový hráč by sa tiež mohol dostatočne adaptovať v tíme a v nasledujúcej sezóne by mohol podávať lepšie výkony, už od jej začiatku.
Posilniť bude treba post útočníka, kde sa opakujú mená ako Icardi, Kane, Werner, Aguero alebo aj Neymar, či Lewandowsky. Pri pohľade na formu Benzemu, ktorý je aktuálne dokonca aj zranený a ligovú streleckú impotentnosť Ronalda je kanonier pre tím pomaly nevyhnutnosťou. Fanúšikovia poukazujú aj nedávny príchod Coutinha z FC Liverpool do Barcelony, ktorý by mohol byť aj impulzom pre vedenie Realu Madrid, nebáť sa priviesť kvalitného hráča, už v zimnom prestupovom období.
Mnohými zatracovaný príchod Kepu by tiež nemusel byť zlým prestupom. Aj keď v súčasnosti máme dvoch relatívne kvalitných brankárov, obaja majú svoj vek a príchod tohto mladíka by bol prospešný aj z hľadiska budúcnosti, no kvality chytať zápasy La Ligy má zaiste, už aj dnes. Real by tak nemusel o rok alebo 2 kupovať brankára za možno dvoj alebo trojnásobok ceny, ako by bola súčasná 20 miliónová výkupná klauzula tohto Španiela.
Každopádne je jasné, že ak niečo nefunguje je potrebná zmena a tak sme troška aj v nedočkavosti zvedavý na január v podaní Realu a jeho aktivity na prestupovom trhu, či ako bude Zidane vyberať základnú zostavu pre nasledujúce zápasy.
zdroj: marca.com
 

Odporúčame