Domov Novinky Sergio Ramos je zranený, na sociálne siete napísal odkaz pre fanúšikov

Sergio Ramos je zranený, na sociálne siete napísal odkaz pre fanúšikov

Autor: Jana Comová
1413 videní

Kapitán Realu Madrid utrpel natrhnutie svalu a predpokladá sa, že tímu by mohol chýbať až mesiac. Vynechá tak zápasy s Liverpoolom, a rovnako aj El Clásico. Priznal sa, že po zápase Španielska s Kosovom pocítil v končatine ostrú bolesť.

Hráči, ktorí sa vrátili z reprezentačnej prestávky, pokračujú v príprave na sobotňajší ligový zápas proti proti Eibaru. Zdá sa, že Courtois a Modrić prekonali svoje zdravotné problémy, no Sergio Ramos nie. Pre Real Madrid prestavuje jeho zranenie vážny problém.

Kapitán sa nezúčastnil posledného tréningového stretnutia a trénoval v posilňovni oddelený od mužstva. Krátko na to však klub oznámil, že Ramos utrpel zranenie lýtka. Denník AS tvrdí, že môže byť mimo hru až mesiac.

„Podľa (lekárskych) testov, ktoré sa dnes na našom kapitánovi vykonali v zdravotníckych zariadeniach Realu Madrid, mu bolo diagnostikované svalové poranenie lýtka ľavej nohy. Jeho zotavovanie bude monitorované,“ oficiálne vyhlásil klub.

Tridsaťpäťročný stredný obranca vynechá zápas s Eibarom a aj oba zápasy štvrťfinále Ligy majstrov proti Liverpoolu. Do tretice nezasiahne ani do El Clásica proti Barcelone, ktoré sa odohrá 10. apríla.

Ramos počas posledného roka zápasil so zraneniami a toto je už piate zranenie, ktoré utrpel. Kvôli rôznym zdravotným problémom vynechal 18 zápasov, pričom začiatkom februára podstúpil operáciu menisku ľavého kolena. Je veľmi sklamaný, pretože tieto zápasy môžu silno ovplyvniť výhry trofejí v tejto sezóne.

Toto posledné zranenie určite otvorí debatu o tom, prečo sa pripojil na kvalifikáciu k mužstvu Španielska a odohral tam zápasy, keď sa len nedávno po predošlom zranení vrátil späť do procesu. Proti Kosovu nastúpil do zápasu v posledných piatich minútach hry.

Ramos neskôr vysvetlil, že išlo o rozhodnutie trénera Luisa Enriqueho, ktorý chcel, aby Ramos v 85. minúte vystriedal Erica Garcíu. „Na lídroch je zložité to, že sú lídrami v každej situácii. Keď sú to náhradníci a sedia na tribúne, ja rozhodnem, čo je pre tím najlepšie. Chcem odmeniť hráča, ktorý si podľa mňa zaslúži zlomiť všetky rekordy,“ uviedol tréner Španielska.

Ramosov odkaz na sociálnej sieti

Ramos ochotne vysvetlil túto situáciu madridským fanúšikom a venoval im otvorený odkaz na jeho Instagrame. Vysvetlil, ako prišiel k zraneniu počas zápasu s Kosovom.

„Úprimne povedané, pre mňa to bolo náročných pár týždňov. Včera po zápase som zostal trénovať na ihrisku a zacítil som ostrú bolesť v ľavom lýtku. Dnes som podstúpil testy, ktoré potvrdili, že mám svalové zranenie,“ napísal v úvode kapitán.

„Čo mi však spôsobuje ešte väčšie bolesti, je neschopnosť pomôcť tímu počas týchto kľúčových zápasov, v ktorých budeme hrať o rozhodnutie tejto sezóny, a že nedokážem všetkým vám splatiť lásku a náklonnosť, ktorú mi dávate. Jediné, čo môžem urobiť, je hovoriť úprimne, tvrdo pracovať a podporovať tím svojou dušou,“ zakončil svoj odkaz Ramos.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x