Domov Novinky „Sedem hriechov“ Realu Madrid

„Sedem hriechov“ Realu Madrid

Autor: PDReal
14 komentárov 1577 videní

Má Real Madrid krízu alebo je to len prekážka na dlhej ceste? Prečo k tomu prišlo po tak svetlom začiatku sezóny pod Carlom Ancelottim? Niektoré problémy, ktoré existovali za Zinedina Zidana, sa teraz vrátili, zatiaľ čo iné vyplynuli priamo z rozhodnutí Ancelottiho.

Najlepší stred poľa na svete?

Ancelotti znova a znova povedal, že má v Reale Madrid najlepší stred poľa na svete. Má veľa možností a konkurencie, ale obvyklé jadro nebolo v tejto sezóne úplne najlepšie. Casemiro je mimo formu, Toni Kroos sa práve vrátil po zranení a Luka Modric nemôže všetko ovládať sám.

Na druhej strane Fede Valverde, Eduardo Camavinga a dokonca aj Marco Asensio ukázali počas hry niekoľko pozitívnych znakov.

Nerovnováha

Tento je nový. Zidane mal jasno o tíme ktorý mal. Ancelotti chcel urobiť zmeny. Prinieslo to ovocie v podobe gólov, ale aj temnú stránku na opačnom konci ihriska. Real Madrid inkasuje veľa gólov. Navyše nevedia dostať loptu späť od súperov tak rýchlo ako by si Talian želal.

Ofenzívny útlm

Los Blancos sa na začiatku sezóny utrhli z reťaze, vyzeralo to že ofenzíva sa zmenila na nezastaviteľnú zbraň Madridčanov. No v poslednom čase majú problémy. Toho sme boli svedkami proti Villarrealu, Sheriffu či Espanyolu. Príliš sa spoliehajú na Karima Benzemu. Podpora jeho spoluhráčov znova upadla. Prínos Viníciusa sa pomaličky vytratil.

Zranenia pretrvávajú

Zidanov Real Madrid mal v minulej sezóne 50 zranení, čo je oveľa via, než ktokoľvek iný súťažiaci o titul. Tieto starosti pokračujú. Napríklad Ferland Mendy v tejto sezóne ešte nenastúpil. Mimo hry sú rovnako Dani Carvajal, Marcelo, a Dani Ceballos. Dokonca aj Isco, Marco Asensio a Mariano Diaz majú aktuálne problémy.

Neustále zmeny

Ancelotti neustále robí zmeny vo svojom tíme, čo viedlo k menšiemu zmätku. Camavinga hral na rôznych pozíciách, Kroos prevzal úlohu Casemira a David Alaba či Nacho menia pozície v obrane. Dokonca aj Fede Valverde si vyskúšal pozíciu obrancu.

Hazard nevystúpil z tieňa

Jedným z cieľov Ancelottiho bolo dostať z Edena Hazarda to najlepšie. Zatiaľ sa tak nestalo. V klube zažil najlepší štart do sezóny, no stále sa neprebojoval do základnej jedenástky. Ancelottimu jejasné, že č. 7 potrebuje veľký výkon, aby si vybudoval sebavedomie.

Prístup alebo koncentrácia?

Ancelottiho tím inkasoval gólov v tejto sezóne po zbytočných chybách, čo bolo vidieť aj proti Sheriffu či Espanyolu. Povedal, že jeho hráči neboli dostatočne agresívni, ale treba si položiť otázky o sústredení hráčov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
14 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

14
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x