Domov Prestupy Saudi hľadajú hráčov v Reale Madrid

Saudi hľadajú hráčov v Reale Madrid

Saudi sa chystajú na ďalší lov. Práce na druhej vlne akvizícií sa už rozbehli a aktivistom z miestnych klubov sa podarilo urobiť prvé kroky.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Medzi hráčmi, na ktorých sa zameriavajú kluby zo Saudskej Arábie, sú aj viacerí z Realu Madrid.

Agentom a sprostredkovateľom nie je ľahostajné, čo nastane v lete budúceho roka. Zápas medzi reprezentantmi a saudskoarabskými klubmi sa už vlastne začal.

Čo sa týka Realu Madrid, v súvislosti s možnými prestupmi na Blízky východ sa najviac spomínajú Lucas, Nacho, Modrić a možno aj trochu prekvapenie – Mendy.

Budúcnosť žiadneho zo spomínaných hráčov stále nie je jasná, čo sa saudskoarabské kluby pokúsia využiť. V súčasnom kráľovskom kádri sú štyria hráči, ktorým vyprší zmluva po tejto sezóne a dvaja so zmluvou do konca nasledujúcej sezóny.

Vo Valdebebas si uvedomujú, akým silným argumentom môžu byť arabské peniaze a aké ťažké je niekedy zabrániť hráčovi presťahovať sa na Arabský polostrov.

Stačí povedať, že Karim Benzema pokusom podľahol. Na druhej strane máme Luku Modrića, ktorý dokázal odolať sile petrodolára.

Čas na konkrétne rozhodnutia sa blíži. S príchodom jari začnú hráči Realu Madrid robiť špecifické ťahy, prispôsobené aj saudským faktorom. V lete chcú miestne kluby opäť investovať obrovské peniaze do hráčov a Real nemieni zaujať pasívny postoj.

Manažéri Los Blancos sú iní ako ostatní. Niektorí v mnohých prípadoch dokonca cestovali na rokovania do Rijádu. Na Bernabéu túto potrebu nikto nepociťuje. Ani po Benzemovom prestupe nikto z klubu necítil naliehavú potrebu odísť do Saudskej Arábie.

Aj keď sa už mesiace špekuluje o možnom podpise Alphonsa Daviesa, stále sa zdá celkom prekvapivé zahrnúť prestup Ferlanda Mendyho do Saudi Pro League.

Pred časom dokonca Real ponúkol Francúzovi nový kontrakt, no navrhované podmienky ho nikdy úplne neuspokojili.

Zmluva ľavého obrancu vstupuje do záverečnej fázy a hoci ho Ancelotti považuje za veľmi dôležitý prvok tímu, vedenie nevylučuje odchod Mendyho, ak bude kauza Davies úspešná.

Zmluvy Nachovi, Lucasovi a Modrićovi vypršia na konci aktuálnej sezóny. Aj keď je ich postoj viac než uspokojivý, žiadne záväzné rozhodnutie zatiaľ nepadlo.

Stopér však vie, že stačí, ak povie, že chce zostať, v tej istej sekunde ho požiadajú o podpísanie novej zmluvy. Nech sa na to pozriete z ktorejkoľvek strany, očakáva sa, že nakoniec všetci traja dostanú ponuky zostať ešte rok.

Problém je, že Saudi sú schopní ponúknuť dlhodobejšie kontrakty za oveľa lepších finančných podmienok. Prioritou bude pokračovať v kariére v Reale Madrid, no nie je známe, ako budú hráči reagovať, keď sa na stole skutočne objaví lukratívna ponuka z Blízkeho východu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x