Domov La Fábrica Šanca pre Nica Paza?

Šanca pre Nica Paza?

Nico Paz, ktorý sa začal pripravovať na sezónu s prvým tímom, by mohol využiť nešťastie Daniho Ceballosa a dostať pozvánku na americké turné.

Autor: Marek
0 komentár

Nico Paz patrí k veľkým nádejam akadémie Realu Madrid. Má len 18 rokov a vďaka radám Arbelou, Raúla a Carla Ancelottiho prechádza etapami svojho vývoja ako búrka.

Začal pred sezónou s prvým tímom kráľovského klubu a nedávne, veľmi nešťastné zranenie Daniho Ceballosa by ho mohlo výrazne priblížiť k tomu, aby dostal šancu.

Práve Argentínčan bol spolu s Álvarom Rodríguezom a Álvarom Carrillom jedným z členov akadémie, ktorí dostali od Ancelottiho pozvánku na prvý predsezónny tréning.

Keďže Ceballos bude kvôli spomínanému zraneniu mesiac a pol pauzovať a na americké turné s tímom nepocestuje, zdá sa veľmi pravdepodobné, že v lietadle sa nájde miesto aj pre Paza.

Kráľovský tím odletí do zámoria už 20. júla. Tam sa stretnú s Milánom, Barcelonou a Juventusom.

Pre Nica je to obrovská príležitosť a ako ukazuje história, vie sa chopiť svojej šance. Dokázal to v Juvenile, dokázal to aj v Castille, keďže sezónu zakončil ako člen základnej zostavy Raúla.

V Arbeloovom tíme získal triple a v Raúlovom bol krok od postupu do Segundy. Tú nasledujúcu začne ako líder kráľovskej rezervy. V klube si všetci veľmi vážia jeho schopnosti a jeho zlomový bod určite príde.

Pri toľkých menách v strede poľa sa zdá, že pre Paza je dosť ťažké dostávať pravidelné minúty v prvom tíme. Všetci ho však sledujú a dobré výkony počas turné a celej predprípravy by mohli byť silným argumentom na to, aby sa s ním v tíme začalo plánovať do budúcnosti.

Treba tiež poznamenať, že Nico Paz už zbiera skúsenosti v tréningu so staršími, skúsenejšími kolegami. Spolupracoval už s prvým tímom kráľov a dostal aj pozvánku od Lionela Scaloniho na jeden tréningový kemp argentínskej reprezentácie, aktuálnych majstrov sveta, kde tiež zaujal. Je tiež pravidelným členom národného tímu do 20 rokov.

zdroj: okdiario.es

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x