Domov Novinky Šachmat Viníciusa Tobiasa

Šachmat Viníciusa Tobiasa

Na konci aktuálnej sezóny opustí Vinícius Tobias Real Madrid. Finálnu opciu na prestup vo výške 15 miliónov eur klub využiť nemieni.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Viníciusovi Tobiasovi zostávajú vo Valdebebas ešte tri mesiace. Nezostane v klube. Už pripravený nový kontrakt pre Lucasa Vázqueza znamená koniec snov 20-ročného Brazílčana o postupe do prvého tímu Realu Madrid.

Pravý obranca Castilly nevyužil posledné dva roky na to, aby presvedčil vedenie klubu na dlhšiu spoluprácu a za posledný mesiac dokonca stratil dôveru v očiach Raúla – naposledy hral v rezervnom tíme Realu 17. februára pri prehre 0:3 proti Algecirasu.

Vinícius Tobias je na hosťovaní s možnosťou trvalého prestupu za 15 miliónov eur. Do hlavného mesta Španielska sa presťahoval v apríli 2022 zo Šachtaru Doneck.

Bol súčasťou Castilly, ktorá bola v minulej sezóne len krôčik od postupu do Segunda División, no vždy hral skôr podpornú úlohu – minulý rok vyhral preteky o pozíciu pravého obrancu Pablo Ramón a teraz sa ukázal byť na tom lepšie Álvaro Carrillo.

Brazílčan nepresvedčí ani Raúla, ani Carla Ancelottiho. Je pravda, že Vinícius Tobias bol v kádri prvého tímu na predsezónu v Spojených štátoch v roku 2022 a na superpohárový výjazd do Saudskej Arábie v roku 2023, no zatiaľ mal možnosť nastúpiť len v jednom oficiálnom zápase proti Arandine v Copa del Rey.

Premárnil svoju šancu v Madride a kráti sa mu čas, keďže sa mu končí súčasná zmluva s klubom. Ak by si Real Madrid chcel 20-ročného mladíka udržať aj pre sezónu 2024/25, musel by toto leto previesť na účet Šachtaru 15 miliónov eur – a to sa určite nestane.

Nový Carvajal

To však neznamená, že hľadanie nového Carvajala vo Valdebebas je na konci. Momentálne je najvýraznejším hráčom akadémie Jesús Fortea, ktorý pôsobí pod krídlami Álvara Arbelou v tíme Juvenil A.

V tomto momente je v pláne klubu, aby 17-ročný pravý obranca urobil ďalší krok v jeho rozvoji v budúcej sezóne a postúpiť do Castilly.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x