Domov Novinky Rüdigerov odkaz

Rüdigerov odkaz

Antonio Rüdiger úspešne dokončil svoju misiu zastaviť Kyliana Mbappého v poslednom zápase medzi Francúzskom a Nemeckom.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Teraz má obranca Realu na obzore stret s ďalšou „šelmou“ – Erlingom Haalandom.

Po totálnej nadvláde Cristiana Ronalda a Lea Messiho čaká európsky futbal výmena stráží. A tu – Kylian Mbappé a Erling Haaland určite prevezmú dedičstvo Portugalčana a Argentínčana.

Ako osud chcel, obaja by prakticky súčasne absolvovali test Antonia Rüdigera, ktorý má za sebou obdivuhodnú sezónu a momentálne nepochybne patrí medzi najtvrdších stopérov sveta.

Ako prvý sa proti nemeckému obrancovi postavil Mbappé. Útočník PSG a neohrozený líder francúzskej reprezentácie hral na Rüdigera v súboji s Nemcami, ktorí ho úspešne odstavil z hry.

Štyri úspešné driblingy z deviatich pokusov (44 %), jedna strela na bránu zo šiestich pokusov (17 %), 27 presných prihrávok z 38 (71 %) – to sú čísla, ktoré jasne naznačujú, že francúzsky crack sa necítil v sobotu večer príliš pohodlne na ihrisku.

Jedna z akcií sa dokonca skončila priamym a tvrdým stretom oboch hráčov, keď sa 31-ročný Nemec rozhodol sklzom zastaviť rýchleho útočníka.

Ďalšia „šelma“

Po svojom najnovšom vystúpení si Rüdiger môže položiť otázku: kto bude ďalší? Ako osud chcel, čoskoro, 9. apríla, príde Haalandov čas, tentoraz však v rámci klubovej súťaže.

Nórsky útočník sa predstaví na Santiago Bernabéu v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov a pred ním bude obranca, s ktorým sa mal možnosť zraziť v minulej sezóne.

„Bol som úplne pokojný. Viem, ako ďaleko môžem zájsť, keď som na 100% fyzicky aj psychicky pripravený. Toto sú okolnosti, ktoré milujem. V dňoch pred zápasom sa médiá pýtali, či si dokážem udržať Haalanda,“ vysvetlil Rüdiger po prvom zápase proti Manchestru City v semifinále minuloročnej Ligy majstrov.

Nemec bol nalepený na Nóra celých 90 minút a čísla útočníka hovoria jasnou rečou – 21 dotykov s loptou, deväť úspešných prihrávok z dvanástich pokusov, dve strely na bránku…

„Bolo tam veľa pochybností a ak mám byť úprimný, milujem tú atmosféru. Čím viac ľudí o mne pochybuje, tým viac žiarim,“ hovorí Rüdiger, o ktorom už v Madride nepochybuje nikto.

Samotný nemecký stopér po zápase proti Francúzsku nepochyboval o zdieľaní fotografie na sociálnej sieti, na ktorej sa zrazil s Mbappém… s najväčšou pravdepodobnosťou už čoskoro jeho novým spoluhráčom.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x