Wayne Rooney poskytol britským médiám niekoľko vyjadrení o aktuálnej forme Juda Bellinghama a o tom, čo Angličana môže v blízkej budúcnosti čakať.
Apeloval na novinárov, fanúšikov a ďalších zainteresovaných, aby na stredopoliara Realu Madrid neútočili, keď bude mať krízu. Podľa 37-ročného trénera skôr, či neskôr ju záložník Realu zažije.
„To, čo ukazuje, je úžasné. Má schopnosti a vyspelosť. Napriek všetkému zariskoval prestupom do Borussie. Potom postúpil na ďalšiu úroveň v Reale Madrid a mal skvelý štart do sezóny za klub aj krajinu.“
„Je v naozaj dobrom stave. V súčasnosti je jedným z najlepších hráčov na svete. Podľa mňa je to budúci kapitán. Som veľmi ohromený tým, ako sa ovláda, ako hovorí a ako hrá – už vo veku 20 rokov je lídrom.“
„Myslím si však, že najdôležitejšie je, aby sme ho neodpísali, keď ho zastihne kríza. Príde určite. Jude má potenciál byť jedným z najlepších, ak bude takto pokračovať vo svojej kariére.“
„Ale musíme ho podporiť. My Angličania príliš často vyvíjame obrovský tlak na plecia hráčov a nedovoľujeme im vrátiť sa.“
zdroj: mirror.co.uk

